24 września 2019

Dominacja naszej młodzieży

W rozgrywkach juniorów na szczeblu centralnym dominują zespoły ze stolicy. W CLJ U-18 po zwycięstwie z Cracovią liderem została Legia, a w CLJ U-17 prowadzenie objęła Polonia, która rozgromiła AKS SMS Łódź. Jedynie w CLJ U-15 Jagiellonia Białystok wyprzedza w tabeli trzy warszawskie drużyny: Legię, Escolę i Polonię.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Cracovią 1:0. Podopieczni trenera Grzegorza Szoki już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Wysoki pressing legionistów zaowocował odebraniem piłki rywalom i Szymon Włodarczyk pokonał bramkarza Pasów. Okazję do podwyższenia wyniku, po podaniu Huberta Derlatki miał Patryk Pierzak, lecz jego strzał został zablokowany. Efektu nie przyniosła również dobrze zapowiadająca się akcja Gabora Grabowskiego. Gospodarze też próbowali atakować, jednak defensywa Legii spisywała się bez zarzutu. Po zmianie stron najlepszą okazję legioniści mieli po uderzeniu z dystansu, wprowadzonego na boisko z ławki rezerwowych Dawida Grzelaka, ale golkiper Cracovii był czujny i nie dał się zaskoczyć. Escola Varsovia przegrała na swoim boisku z Pogonią Szczecin 0:2. Obie bramki dla rywali zdobył Fabian Grzelka. W następnej kolejce dojdzie do bezpośredniej rywalizacji dwóch stołecznych ekip. Na boisku w Rembertowie Legia zmierzy się z Escolą.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 najwięcej emocji było w Łodzi, gdzie UKS SMS podejmował piłkarzy Ursusa Warszawa. Pierwszego gola w tym meczu Traktorki zdobyły po uderzeniu Kacpra Lenarcika, jednak jeszcze przed przerwą gospodarze odpowiedzieli celnymi strzałami Gracjana Szpuchy oraz Dawida Płudowskiego i po pierwszej połowie prowadził SMS. Łodzianie po zmianie stron strzelili kolejnego gola i było już 3:1 dla rywali. Ursus ruszył do ataku w końcówce. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulca w ciągu ostatniego kwadransa zdobyli cztery gole i wygrali 5:3. Bramkarza UKS-u dwukrotnie pokonał Kacper Lenarcik, a kolejne trafienia były dziełem Filipa Żołka oraz Oskara Pyrzyny. Przy Konwiktorskiej Polonia wygrała z drużyną AKS SMS Łódź 5:0. Trzy bramki dla Czarnych Koszul strzelił Oskar Białek, a pozostałe Krzysztof Koton i Piotr Sonnenberg. Na Tarchominie Escola zremisowała z Legią 0:0, a w Pruszkowie Znicz pokonał Naki Olsztyn 1:0.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, Escola Varsovia na swoim boisku podejmowała prowadzącą w tabeli z kompletem zwycięstw Jagiellonię Białystok. Przed tym spotkaniem zespół z Tarchomina tracił trzy punkty do lidera i w przypadku wygranej zrównałby się z ekipą z Podlasia. W pierwszej połowie mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron bramki nie padły. Mecz jednak mógł się podobać, gra prowadzona była w szybkim tempie. Po przerwie skuteczniejsi byli goście. W 65. minucie po rzucie rożnym prowadzenie dla Jagiellonii uzyskał Dawid Bajko. Tuż przed końcem meczu o zwycięstwie rywali także zadecydował stały fragment gry. Zagranie z rzutu wolnego na gola zamienił Maciej Jaroszuk. Jagiellonia wygrała 2:0 sprawiając urodzinowy prezent swojemu trenerowi, którym jest doskonale znany z występów w naszej Ekstraklasie Brazylijczyk – Hermes. Polonia Warszawa po golu Kacpra Śmiglewskiego wygrała w Łodzi z SMS-em 1:0, a Legia pokonała u siebie Ząbkovię 3:0. Bramki dla legionistów strzelili: Lucio Ceci, Maciej Bochniak oraz Maksymilian Stangret.