24 października 2017

Grali juniorzy

W centralnych rozgrywkach juniorów mazowieckie zespoły nadal na czele...

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, prowadząca w tabeli Legia Warszawa, pokonała w Rzeszowie Stal 3:0. Dwa gole dla legionistów strzelił Kacper Wełniak a trzecie trafienie dołożył bardzo dobrze grający w tym sezonie środkowy obrońca – Filip Czach. Po sześciu meczach bez zwycięstwa przełamali się wreszcie juniorzy Polonii Warszawa. Na bocznym boisku przy Konwiktorskiej Czarne Koszule pokonały ŁKS Łódź 3:0. W ostatniej minucie pierwszej połowy prowadzenie polonistom dał Michael Ameyaw. Ten sam zawodnik, kwadrans po przerwie strzelił drugiego gola, a chwilę później wynik meczu ustalił Daniel Pik. Wisła Płock uległa na wyjeździe SMS-owi Łódź 0:6. Do przerwy zespół z Mazowsza przegrywał 0:3 i wynik ten utrzymywał się aż do 87. minuty. Nasi piłkarze myślami byli już wtedy w szatni, a rywale w końcówce przyspieszyli tempo gry i w ciągu 180 sekund strzelili kolejne trzy gole. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się Kamil Matofij (trzykrotnie) Kacper Dziuba, Patryk Makuch (z rzutu karnego) oraz Krystian Adamiak. Nie powiodło się też Zniczowi Pruszków, który po wyrównanym pojedynku musiał na swoim boisku uznać wyższość Resovii, przegrywając 2:3. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Marcina Krawczyka. W 68. minucie do remisu doprowadził Jakub Kądziołka. Najwięcej emocji w Pruszkowie było w ostatnich minutach tego spotkania. Karol Twardowski zdobył kolejne dwa gole dla drużyny z Rzeszowa, a dla Znicza trafił Kacper Skibko. Po dwunastu kolejkach, w tabeli prowadzi Legia (27 pkt.), Polonia jest ósma (18 pkt.), Znicz jedenasty (16 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (5 pkt.).
   W Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17, mecz dwóch najlepszych drużyn w naszym Makroregionie, Jagiellonii Białystok z Legią został przełożony na 31 października. Escola Varsovia podejmowała na Tarchominie inny zespół z Podlasia – MOSP Białystok i wygrała 2:1. Na trafienie  Filipa Laskowskiego, rywale jeszcze przed przerwą odpowiedzieli golem Macieja Twarowskiego. Po zmianie stron zwycięstwo warszawiakom zapewnił Filip Prochowski. W następnej kolejce odbędą się derby stolicy, a uwagę zwraca godzina rozpoczęcia tego spotkania. Legia zmierzy się z Escolą punktualnie o … dziewiątej rano. W tabeli nie zaszły zmiany, prowadzi Legia (18 pkt.), przed Jagiellonią Białystok i Escolą (obie po 16 pkt.). W Ekstralidze siedemnastolatków, po dwóch porażkach z rzędu, ponownie wygrał przewodzący w tabeli Znicz Pruszków. Podopieczni Zbigniewa Kowalskiego po wyrównanym meczu pokonali u siebie Ursus 2:1. Młode Traktorki prowadziły po trafieniu Damiana Sędzikowskiego. Gospodarze po zmianie stron byli skuteczniejsi i po strzałach Patryka Jakubczyka i Jakuba Stępnia zainkasowali komplet punktów. W pozostałych meczach 11. kolejki, Polonia przy Konwiktorskiej pokonała Drukarza 6:0. Cztery gole w tym meczu strzelił Adam Kujawski, a dwie Kamil Szybiński. Józefovia także 6:0 wygrała na swoim boisku z Gwardią. Po dwie bramki zdobyli Jakub Malinowski i Jakub Bujak, a kolejne trafienia dołożyli Kuba Niegowski oraz Karol Rymanowski. Zwycięstwo odniósł także Radomiak, który po golach Oskara Kosonoga, Damiana Winiarskiego oraz samobójczej bramce Błażeja Czajkowskiego pokonał 3:0 Białe Orły z Warszawy. W tabeli prowadzi Znicz (23 pkt.), przed Polonią (21 pkt.) i Radomiakiem (20 pkt.).
  W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, oba nasze zespoły zgarnęły po trzy punkty. Escola pokonała na swoim boisku GKS Bełchatów 3:0. Wynik meczu tuż przed przerwą otworzył Gracjan Grot, a kolejne dwa gole dla zespołu prowadzonego przez Konrada Dousę strzelił w drugiej połowie Cezary Polak. Trampkarze Legii wygrali w Białymstoku z Akademią Piłkarską Talent 1:0. Jedyne trafienie w tym pojedynku było autorstwa Marcela Niesłuchowskiego. W tabeli, po dziesiątej kolejce, prowadzi Escola (28 pkt.), przed SMS-em Łódź i Jagiellonią Białystok (obie po 22 pkt.). Legia jest czwarta (19 pkt.). W Ekstralidze piętnastolatków, do walki o awans ponownie włączyli się trampkarze Dolcana Ząbki. Zespół Marcina Korkucia wygrał w Warszawie z Polonią 2:1. Niespodziewanie punkty stracił także Ursus, który przegrał w Piasecznie 1:2. Po 11. kolejkach nadal prowadzi Polonia (25 pkt.), przed Dolcanem (23 pkt.) i Ursusem (22 pkt.). Zacięta rywalizacja o mistrzostwo Mazowsza toczy się także w Ekstralidze trampkarzy U-14. Delta Warszawa wygrała w Siedlcach z Pogonią 3:0. Gole dla Czerwonych Diabełków strzelili: Krystian Pudełek, Kamil Wójcik i Tomasz Okleka. W Płocku, Wisła uległa Escoli 0:2. Dla zespołu ze stolicy trafiali Bartosz Zieliński oraz Bartosz Betlej. Dopiero w doliczonym czasie gry wyjazdowe zwycięstwo z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej zapewniła sobie Broń Radom. Bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Piotrowski. W ostatnim meczu tej kolejki Dolcan zremisował w Ząbkach z Legią 0:0. W tabeli, pierwsza jest Delta (26 pkt.), a kolejne miejsca zajmują Escola (25 pkt.) i Legia (22 pkt.).