7 listopada 2017

Grali juniorzy

Młodzi piłkarze Legii dominują w swoich rozgrywkach...

W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19, doszło do dwóch derbowych potyczek drużyn z Mazowsza. Na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej Legia pokonała Wisłę Płock 2:0. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Łukasza Zjawińskiego, który skorzystał z dobrego zagrania Bartosza Rymka. Zamykający tabelę piłkarze z Płocka ambitnie przeciwstawiali się liderowi i dopiero dwie minuty przed końcem meczu, Maciej Rosołek strzelił drugą bramkę dla legionistów. W drugim pojedynku mazowieckich zespołów, w Pruszkowie, walczące o utrzymanie Znicz i Polonia Warszawa zremisowały 0:0. Aby pozostać w Centralnej Lidze Juniorów, trzeba zająć miejsce w pierwszej szóstce, ponieważ po zakończeniu sezonu nastąpi połączenie dwóch grup (wschodniej i zachodniej) i tylko najlepsi utrzymają się na najwyższym szczeblu rozgrywek. W tabeli cały czas prowadzi Legia (33 pkt.), Polonia jest dziesiąta (19 pkt.), Znicz jedenasty (17 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (5 pkt.). Na zapleczu rozgrywek centralnych, w Ekstralidze U-19, doszło do pojedynku na szczycie. Legionovia na swoim boisku podejmowała Escolę Varsovia. Po dobrym meczu gospodarze zwyciężyli 1:0. Zwycięskiego gola dla podopiecznych trenera Arkadiusza Szulca już w ósmej minucie strzelił Tomasz Andrzejewski. W pozostałych spotkaniach: Agrykola uległa na boisku przy ulicy Łabiszyńskiej Varsovii 1:3, a Znicz zremisował w Pruszkowie z Unią Warszawa 1:1. W tabeli, na prowadzenie wyszła Legionovia (24 pkt.), ale zajmująca drugie miejsce Escola (23 pkt.) ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Unią.
W Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17, Legia wygrała w Łodzi z SMS-em 2:0. Obie bramki warszawiacy zdobyli w pierwszej połowie. Prowadzenie legionistom w 18. minucie dał Wiktor Preuss, a cztery minuty później, drugi raz bramkarza rywali pokonał Kacper Grzela. Nie było goli na Tarchominie, w pojedynku Escoli z Jagiellonią Białystok. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego zremisowali  u siebie 0:0 z dotychczasowym liderem, dzięki czemu na prowadzenie w tabeli powróciła Legia (24 pkt.). Kolejne miejsca zajmują Jagiellonia (23 pkt.), SMS Łódź (18 pkt.) i Escola (17 pkt.). W Ekstralidze U-17, walczące o awans do CLJ: Polonia i Znicz solidarnie wygrały i dopiero ostatnia kolejka zadecyduje o tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce i powalczy w barażach. Czarne Koszule pokonały przy Konwiktorskiej stołeczną Gwardię 4:3. Poloniści prowadzili już 3:0 po trafieniach Adama Kujawskiego, Kamila Szybińskiego i Huberta Micha. Harpagony jeszcze przed przerwą odpowiedziały bramką Maksymiliana Minchberga. W drugiej połowie gospodarze zdobyli czwartego gola za sprawą Przemysława Cieślaka i nic nie zapowiadało nerwowej końcówki. Jednak goście nie rezygnowali. Michał Florczak dwukrotnie pokonał Mateusza Dekanowskiego i Polonia wygrała tylko 4:3. Znicz Pruszków pokonał na swoim boisku Białe Orły z Warszawy 3:1. Gole dla zespołu Zbigniewa Kowalskiego strzelali: Mateusz Kociszewski, Daniel Bogucki i Sebastian Duczek. Honorową bramkę dla gości zdobył Paweł Soczewka. W pozostałych meczach Józefovia zremisowała z Radomiakiem 0:0, a Ursus rozgromił Drukarza 5:0. W tabeli prowadzi Znicz (29 pkt.), przed Polonią (27 pkt.) i Radomiakiem (21 pkt.). W ostatniej kolejce Znicz jedzie do Radomiaka, a Polonia na Białołęce zmierzy się z Białymi Orłami.
W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, Escola wygrała na wyjeździe z Akademią Piłkarską Talent Białystok 2:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Gracjan Grot i Fryderyk Gerbowski. Młodzi piłkarze z Podlasia odpowiedzieli tylko trafieniem w ostatniej minucie gry Cypriana Cylwika. Bardziej wyrównany był mecz w Ełku, gdzie Legia zremisowała z Roną 2:2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale legioniści na bramki rywali odpowiadali błyskawicznie. Prowadzenie dla drużyny z Mazur uzyskał w 24 minucie Szymon Dębek. Warszawiacy już po sześćdziesięciu sekundach wyrównali za sprawą Kacpra Jakóbczyka. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyprowadził Ronę Sylwester Perkowski. Dwie minuty później było już 2:2, dzięki trafieniu Szymona Włodarczyka. Syn byłego reprezentanta Polski – Piotra Włodarczyka, wykorzystał bardzo dobre podanie Huberta Derlatki, który asystował także przy pierwszym golu dla Legii. W tabeli prowadzi Escola (31 pkt.), przed Jagiellonią Białystok (25 pkt.) i Legią (23 pkt.). W Ekstralidze U-14, nad Jeziorkiem Czerniakowskim, doszło do prestiżowej rywalizacji dwóch najlepszych mazowieckich drużyn z rocznika 2004. Delta w derbowym pojedynku uległa Escoli 0:4. Trzy bramki w tym meczu strzelił Matthew Fogo, a wynik ustalił Patryk Romanowski. Dzięki temu zwycięstwu trampkarze z Tarchomina prowadzeni przez trenera Pawła Śpiegowskiego wyszli na prowadzenie w tabeli. W pozostałych spotkaniach Pogoń Siedlce pokonała u siebie Broń Radom 1:0, Dolcan Ząbki wygrał na swoim boisku z Ostrołęcką Akademią Piłki Nożnej 3:2, a Wisła przegrała w Płocku z Legią 0:3. Nowym liderem jest Escola (28 pkt.), a kolejne miejsca zajmują Delta (26 pkt.) i Legia (25 pkt.).