18 października 2019

Juniorskie derby dla Polonii

Do tradycyjnej rywalizacji doszło w rozgrywkach juniorów na szczeblu centralnym. W CLJ U-15 oraz U-17 mierzyły się ze sobą Legia i Polonia. W obu spotkaniach lepsza okazała się drużyna z Konwiktorskiej.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, w meczu rozegranym awansem, Legia Warszawa podejmowała Polonię. Obie drużyny przystępowały do gry w odmiennych nastrojach. Trzy dni wcześniej Polonia na swoim boisku rozgromiła Talent Białystok 9:2 (pięć goli dla Czarnych Koszul zdobył w tym meczu Kacper Śmiglewski, dwa Dawid Łącki, a po jednym Antoni Grzelczak i Jakub Hałubek. Dla ekipy z Podlasia trafiali Hubert oraz Bartosz Sawiccy), a Legia niespodziewanie uległa na wyjeździe broniące mu się przed spadkiem UKS-owi SMS Łódź 2:3 (w pierwszej połowie na dwa gole Jakuba Jędrasika z UKS-u odpowiedział celnym strzałem Maksymilian Stangret. Ten sam zawodnik trzy minuty przed końcem doprowadził do remisu, ale łodzianie w doliczonym czasie gry po bramce Tomasza Urbana zdobyli komplet punktów). Mecz Legii z Polonią odbył się pod balonem na boisku przy Łazienkowskiej. Po dwóch minutach gry było już 1:1, a w sumie w spotkaniu tym padło … jedenaście goli. W pierwszej połowie bramki dla Polonii zdobyli Dawid Łącki, Kacper Śmiglewski oraz Antoni Grzelczak, a dla Legii trafiali Kacper Rojkowicz i Maksymilian Stangret. Po zmianie stron wszyscy zawodnicy którzy przed przerwą wpisali się na listę strzelców, ponownie zdobyli gole. Dodatkowo z rzutu karnego bramkę dla gości strzelił Mateusz Krzysztoszek i ostatecznie Polonia wygrała 7:4. Legia kończyła w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Igora Szostka. W pozostałych meczach Escola Varsovia wygrała na Tarchominie z Olimpią Elbląg 4:1, a Ząbkovia przegrała na wyjeździe z prowadzącą w tabeli Jagiellonią Białystok 0:7.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, także doszło do rywalizacji stołecznych drużyn, Polonia na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej wygrała z Legią 2:0. Czarne Koszule potwierdziły że są najlepszą drużyną w lidze i nieprzypadkowo zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Mateusza Dudka okazali się zespołem dojrzalszym, skuteczniejszym i zasłużenie wywalczyli komplet punktów. Druga w tabeli Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z Naki Olsztyn 3:1. Do przerwy ekipa Konrada Dousy prowadziła 2:0. Pierwszego gola dla zespołu z Tarchomina w 20. minucie zdobył Karol Boniecki, a kilka chwil później wynik podwyższył Adrian Bielka. Po zmianie stron trzecią bramkę dla gości uzyskał Aleksander Sawosz. Od 70. minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Jabłońskiego. Rywale wykorzystali przewagę i trzy minuty później honorowego gola dla miejscowych zdobył Oskar Żuk. Pozostałe zespoły z Mazowsza rywalizowały z drużynami Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. Znicz Pruszków na swoim boisku podejmował UKS SMS. Gospodarze prowadzeni przez trenera Roberta Kochańskiego wyszli na prowadzenie już w 7. minucie po celnym strzale Wiktora Bućko. Ten sam zawodnik dziesięć minut po zmianie stron zdobył drugiego gola, ale łodzianie szybko odpowiedzieli bramką kontaktową Gracjana Szpuchy. Wynik meczu na 3:1 dla Znicza w doliczonym czasie gry ustalił Adrian Olpiński. Ursus mierzył się w Łodzi z ekipą AKS SMS. Prowadzenie dla miejscowych na początku drugiej połowy uzyskał Szymon Chomicz. Po stracie gola Traktorki poderwały się do walki i po dwóch trafieniach Bartosza Łąckiego wygrały 2:1. W końcówce mecz się zaostrzył, najpierw czerwoną kartkę dostał Christian Brodowski z AKS-u, a w doliczonym czasie gry po drugiej żółtej kartce z boiska musiał zejść także Patryk Abassi z Ursusa.