22 maja 2018

Juniorzy Legii podążają śladem starszych kolegów

Dobiegają końca rozgrywki juniorów. Legia Warszawa ponownie będzie walczyć o Mistrzostwo Polski.

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, pierwsze miejsce w tabeli zapewnili sobie piłkarze Legii. Drużyna trenera Piotra Kobiereckiego może zacząć się już przygotowywać do półfinałowych meczów o Mistrzostwo Polski. Rywalem legionistów będzie zespół, który zajmie drugie miejsce w grupie zachodniej CLJ U-19. Trwa tam bardzo wyrównana walka między Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań i Pogonią Szczecin. W minionej kolejce grupy wschodniej, Legia w derbowym pojedynku, grała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Warszawiacy do przerwy prowadzili 1:0. W 30. minucie Łukasz Zjawiński strzałem z rzutu wolnego pokonał Jakuba Pawełczyka. Po zmianie stron legioniści także zdobyli jednego gola. W 55. minucie, Po zagraniu bardzo dobrze grającego Amerykanina – Amosa Shapiro-Thompsona, piłkę do siatki posłał Mikołaj Neuman i Legia wygrała 2:0. Dobrze spisała sie też druga drużyna ze stolicy – Polonia. Czarne Koszule na bocznym boisku przy Konwiktorskiej pokonały Resovię 4:2. Po kwadransie podopieczni trenera Adama Chmielewskiego prowadzili już 2:0 po trafieniach Piotra Włodka i Dominika Ołdaka. Po kolejnych piętnastu minutach następne dwa gole (jeden z rzutu karnego) dołożył syn szkoleniowca – Mariusz Chmielewski. Rzeszowianie skutecznością wykazali się dopiero w drugiej połowie meczu. Bramki dla rywali zdobyli Matheus Franco oraz Jakub Szafar. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Wisła Płock. Młodzi Nafciarze pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów 4:1. Dwa gole dla płockiej ekipy zdobył w tym spotkaniu Adrian Szczutowski, a po jednym Kacper Szczepaniak i Kamil Waćkowski (z karnego). Honorową bramkę dla drużyny ze stolicy Podkarpacia strzelił Marcin Bąk. Po 28. kolejce, w tabeli prowadzi Legia (68 pkt.), Polonia jest dziewiąta (40 pkt,), Znicz jedenasty (33 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (16 pkt.).
   W Ekstralidze dziewiętnastolatków, po zwycięstwie w zaległym meczu z UKS Varsovią 6:0, na prowadzenie w tabeli wyszła Escola. Bramki dla druzyny prowadzonej przez trenera Marka Brzozowskiego strzelali: Titas Milasius i Dominik Pisarek (po dwie), Tomasz Andrzejewski oraz Jakub Szydłowski. W następnej kolejce zespół z Tarchomina mierzył się na swoim boisku z Unią Warszawa. Ten mecz był już bardziej wyrównany i o zwycięstwie gospodarzy zadecydowały gole strzelone po przerwie. Bramkarza z Bemowa pokonali Tomasz Andrzejewski, Marcin Cieślak oraz Adrian Sobierajski i Escola wygrała ostatecznie 3:0. Najgroźniejszy rywal Escoli w walce o awans do CLJ – Legionovia, po bardzo zaciętym spotkaniu uległa u siebie Polonii Warszawa 1:2. Legionowscy piłkarze prowadzili już od 7. minuty po trafieniu Kacpra Gałązki, ale jeszcze przed przerwą Czarne Koszule wyrównały za sprawą Dawida Piecki. Bardzo długo w tym pojedynku utrzymywał się remis. Dopiero w doliczonym czasie gry, decydującą o losach meczu akcję przeprowadziła Polonia, a na listę strzelców wpisał się Miłosz Żbikowski. W pozostałych meczach 10. kolejki Ekstraligi U-19, Pogoń Siedlce wygrała z MKS-em Piaseczno 4:1, a Varsovia uległa Zniczowi Pruszków 0:5. W tabeli prowadzi Escola (28 pkt.), przed Legionovią (23 pkt.) i Pogonią Siedlce (17 pkt.). W związku z reformą rozgrywek, zwycięzcę Ekstraligi czekają jeszcze dwustopniowe baraże. Mistrz Mazowsza zagra najpierw z najlepszym zespołem z okręgu lubuskiego, a w przypadku wygranej z lepszą drużyną w pojedynku województw Dolnośląskiego i Podkarpackiego.