26 czerwca 2017

Kadra Mosóra w blasku złota!

Wybrańcy Piotra Mosóra z przytupem zaczęli turniej finałowy o Puchar im. Smolarka, W meczu otwarcia reprezentacja Mazowieckiego ZPN pokonała rówieśników z Podkarpacia 5:0, a w drugim dniu turnieju ograła reprezentację Pomorskiego ZPN 1:0 a po pewnym zwycięstwie nad reprezentacją Dolnego Śląska zagrali z Zachodnipomorskim ZPN o złoty medal. I wygrali !!!

Turniej, będący mistrzostwami Polski kadr wojewódzkich w kategorii U-14, organizowany w tym roku przez federację piłkarską Podlasia, rozgrywany jest w niezwykle gościnnych Suwałkach; miasto zadbało o specjalną oprawę imprezy, odbywanej na płytach tutejszego, pierwszoligowego klubu Wigry.

W niedzielę 25 bm. odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem ośmiu uczestniczących drużyn oraz Prezesa Podlaskiego ZPN, Sławomira Kopczewskiego; honorowym gospodarzem był Prezydent Miasta – Czesław Renkiewicz.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy eliminacyjne; w grupie A obok zespołu Mazowieckiego ZPN zagrają kadry wojewódzkie Pomorza, Podkarpacia i Dolnego Śląska. W grupie B spotkają się reprezentacje ZPN-ów : Łódzkiego, Zachodniopomorskiego, Śląskiego i Małopolskiego

Młodzież Mazowsza rozpoczęła turniej obiecująco i już w pierwszej połowie „rozstrzelali” rywali z Podkarpacia; oby amunicji starczyło do końca turnieju…

Mazowiecki ZPN  Podkarpacki ZPN 5:0 (4:0) – Strzelcy bramek: Szymon Włodarczyk 8′, Patryk Pierzak 14′, Radosław Cielemęcki  23′, 39′, Adrian Bielka 62’.

W drugim meczu tej grupy Pomorski ZPN uległ 1:2  Dolnośląskiemu ZPN.

We wtorek nasi piłkarze wygrali z reprezentacją Pomorza 1:0, a zwycięską bramkę zdobył już w 7` Patryk Pierzak. W czwartek podopieczni Piotra Mosóra zagrali z zespołem z Dolnego Śląska o pierwsze miejsce w grupie, premiowane finałem, do którego piłkarzom z Mazowsza wystarczał remis. Jednakże wybrańcy Piotra Mosóra postarali sie o piękny prezent imieninowy dla swego trenera, aplikując przeciwnikom trzy bramki. Jako pierwszy listę strzelców otworzył syn selekcjonera – Ariel Mosór(14`), po nim trafiali jeszcze Hubert Czerniawski (25`) i Filip Arak (55`). W piątek dzień przerwy, a w sobotę nasi piłkarze zagrali o złoto, a przeciwnikiem był zwycięzca grupy B – zespół Zachodniopomorskiego ZPN!

Zagrali i wygrali; już w pierwszej minucie finału Szymon Włodarczyk trafił do bramki rywali i wynik ten utrzymał się do końca meczu, który trwał bardzo długo, z powodu poza piłkarskiego wydarzenia na stadionie, przez co druga połowa znacznie się opóźniła. Podopieczni Piotra Mosóra wytrzymali jednak ciśnienie i nie oddali zwycięstwa. Obok złotych medali i Pucharu im. Wł. Smolarka przywiozą do Warszawy takze inne trofea : najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Ojrzyńskiego, a najlepszym zawodnikiem okrzyknięto podporę mazowieckiej defensywy, Ariela Mosóra, który dopilnował, aby w całym turnieju zespół prowadzony przez jego ojca zagrał na zero z tyłu ! Brawo, chłopaki !