4 lutego 2018

Druga Legia mniej cudzoziemska

  Duże zmiany szykują się w kadrze rezerw Legii Warszawa. Po nieudanej rundzie jesiennej, przy Łazienkowskiej postanowiono poszukać nowych rozwiązań i przebudować drugi zespół, w większym stopniu stawiając na młodych i rodzimych piłkarzy.

  W stołecznym klubie, wiosną nie zobaczymy już obcokrajowców: Japończyka – Tsubasy Nishiego, Portugalczyka Hildeberto Pereiry i Węgra Dominika Nagyego. Wprawdzie formalnie zawodnikiem rezerw był tylko ten pierwszy, ale ze względów zdrowotnych, czy też wychowawczych, pozostali dwaj także grali w III lidze. Japoński pomocnik został zawodnikiem słowackiego MFK Zemplin Michalovce (zajmującego dziewiąte miejsce w słowackiej ekstraklasie. Ten klub już od dłuższego czasu współpracuje z Legią – występują w nim m.in. byli legioniści: Chorwat Tin Matić i pochodzący z Ghany – Saddam Sulley). Portugalczyk Hildeberto został wypożyczony do angielskiego Northampton Town (grającego w League One – to trzeci poziom rozgrywkowy na Wyspach Brytyjskich), natomiast sprawiający ostatnio pozaboiskowe problemy Węgier Nagy wrócił na rok w swoje rodzinne strony, zasilając Ferencvárosi TC (drużynę będącą liderem węgierskiej ekstraklasy). Poza tym z Legią pożegnał się też, najskuteczniejszy w drugim zespole – Mateusz Majewski, który przeszedł do I-ligowego Ruchu Chorzów. 25-letni napastnik trafił latem do Legii z Pelikana Łowicz, a w obecnym sezonie w 14 spotkaniach zdobył 9 bramek.
  Rezerwy Legii, prowadzone przez trenera Krzysztofa Dębka, wznowiły zajęcia w połowie stycznia. Przygotowując się do rundy wiosennej, legioniści wczoraj (3 lutego) wyjechali na zgrupowanie do Włoch, gdzie zmierzą się z ekipą Primavery (tzn. młodej ekstraklasy) Juventusu Turyn oraz z zespołem Giana Erminio (zajmującym szóstą lokatę w Serie C – włoskiej III lidze). Po powrocie do kraju Legia zaplanowała jeszcze rozegranie kilku sparingów m.in. z drużynami z Mazowsza: Legionovią, Pilicą Białobrzegi czy też Sokołem Serock. W pierwszej grze kontrolnej rezerwy Mistrza Polski zremisowały w Ząbkach ze Skrą Częstochowa (liderem śląskiej grupy III ligi) 1:1. Bramkę dla warszawiaków zdobył Tomasz Wełnicki, wykorzystując dobre zagranie Konrada Matuszewskiego. Po przerwie do remisu doprowadził Piotr Nocoń i ten wyrównany pojedynek zakończył się zasłużonym podziałem punktów. W kolejnym meczu, rozegranym w Milanówku, Legia II wygrała z Unią Skierniewice (liderem IV ligi łódzkiej) 3:0. Gole dla zespołu Krzysztofa Dębka zdobyli: Mateusz Olejarka, Michał Góral oraz Amos Shapiro-Thompson. Amos to siedemnastoletni (urodzony 1 listopada 2000 roku) Amerykanin, pochodzący z Worthington w stanie Massachusetts. Ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji USA. Oprócz niego nowymi zawodnikami w kadrze rezerw Legii są Konrad Kumor z Zagłębia Sosnowiec, Bartosz Gęsior z Sandecji Nowy Sącz oraz Arkadiusz Najemski (wracający z wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec).
(mf)