6 lipca 2022

DZIEWCZYNY NA MEDAL

Od dawien dawna na stadionach naszego kraju rozgrywane są turnieje w ramach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. W tym popandemicznym roku z radością powitano uczestników w Małopolsce, na gościnnej Ziemi Nowotarskiej, a i pogoda też dopisała. Głównymi arenami kilkudniowych zmagań piętnastoletnich piłkarek, finalistek eliminacji grupowych były gminne stadiony Łopusznej i Gronkowa; na…

Od dawien dawna na stadionach naszego kraju rozgrywane są turnieje w ramach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. W tym popandemicznym roku z radością powitano uczestników w Małopolsce, na gościnnej Ziemi Nowotarskiej, a i pogoda też dopisała.

Głównymi arenami kilkudniowych zmagań piętnastoletnich piłkarek, finalistek eliminacji grupowych były gminne stadiony Łopusznej i Gronkowa; na tym ostatnim rozegrano najważniejsze mecze półfinałowe i finałowe.

W całej rywalizacji zwyciężyły dziewczęta z Mazowsza, które nie przegrały żadnego meczu, ale ich droga do złotych medali była pełna emocji i zwrotów akcji. W półfinale dwukrotnie odrabiały straty do drużyny z Dolnego Śląska, aby w końcu przechylić szalę zwycięstwa już w doliczonym czasie, rywalki w małym finale musiały zadowolić się brązem. Mazowszanki w swym najważniejszym meczu z mocnymi Ślązaczkami również dwukrotnie wracały do nieba, aby przed samym końcem uratować remis. Decydujące o złocie rzuty karne były popisem Pauliny Ramzy, wychowanki podwarszawskiego Ursusa, która po swych udanych interwencjach utonęła w objęciach koleżanek i licznego sztabu trenerskiego Macieja Anglarta. A za chwilę, z rąk przewodniczącego Komisji Piłki Kobiecej PZPN, Zbigniewa Bartnika, reprezentacja Mazowieckiego ZPN Juniorek U-15 odebrała złote medale Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży 2022.

Autor: Jacek Sowa

Nasze Mistrzynie:

JANKIEWICZ GABRIELAKS AP DIAMONDS ACADEMY WARSZAWA
RAMZA PAULINAUKS SP 11 URSUS WARSZAWA
ZYŚK JULIALKS JEDNOŚĆ ŻABIENIEC
STEGIENKO WERONIKAFUNDACJA LEGIA SOCCER SCHOOLS
CHRZANOWSKA ALICJAMUKS PRAGA WARSZAWA
JADCZAK ALEKSANDRAMUKS PRAGA WARSZAWA
PARYSEK PATRYCJAMUKS PRAGA WARSZAWA
STRZEŚNIEWSKA KALINASTOCZNIOWIERC PŁOCK
ZWIĄZEK OLIWIAŚWIT BARCZĄCA
GONTA NATALIAŚWIT STAROŹREBY
MICHALAK KAROLINAMUKS PRAGA WARSZAWA
  
ARAŚNIEWICZ WERONIKAUKS SP 11 URSUS WARSZAWA
BUŁTRALIK ALEKSANDRAUKS SP 11 URSUS WARSZAWA
ZIELIŃSKA MAJAUKS SP 11 URSUS WARSZAWA
KAŁUN MAJAUKS ZĄBKOVIA ZĄBKI
KOWALEWICZ MAJAUKS ZĄBKOVIA ZĄBKI
MARCZAK LENAUKS ZĄBKOVIA ZĄBKI
REK DANUTAUKS ZĄBKOVIA ZĄBKI

Mamy także dwie nagrody indywidualne

Królowa Strzelczyń – Oliwia Związek i Najlepsza Bramkarka – Paulina Ramza. Gratulacje!