5 czerwca 2017

Grodzisk kontra Sulejówek o trzecioligową przepustkę

Pogoń Grodzisk Mazowiecki poznała rywala, z którym zmierzy się w barażach o awans do III ligi. Zgodnie z oczekiwaniami - Victoria Sulejówek, wygrywając 3:0 (po dwóch bramkach Sebastiana Czapy i jednej Wojciecha Wociala) z KS Konstancin, na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie południowej. Pierwszy mecz barażowy odbędzie się w Sulejówku 24 czerwca o godzinie 17:00, rewanż w Grodzisku Mazowieckim 28 czerwca o 18:00.  

  W obu grupach wciąż jeszcze toczy się zacięta walka o utrzymanie. W związku ze zmniejszeniem w przyszłym sezonie IV ligi z 20 do 16 zespołów w każdej grupie, do okręgówek zdegradowane zostaną drużyny z miejsc 14 – 20, a jeżeli z III ligi oprócz Huraganu Wołomin spadnie także Ursus Warszawa, to kluby z trzynastych miejsc rozegrają baraże o utrzymanie.
Grupa północna:
 Do lig okręgowych zdegradowane już wcześniej zostały: Ostrovia Ostrów Mazowiecka, Podlasie Sokołów Podlaski i Delta Słupno, a wycofana z rozgrywek Tęcza Łyse będzie mogła przystąpić do rozgrywek od A klasy. W tej kolejce szanse na utrzymanie straciły: Unia Warszawa (po wyjazdowym remisie 0:0 z Mławianką) oraz Czarni Węgrów (rozgromieni przez Pogoń Grodzisk Mazowiecki 9:0). Coraz bliżsi pozostania w IV lidze są: Dolcan Ząbki (po zwycięstwie 2:0 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią), Bug Wyszków (dzięki wyjazdowej wygranej 4:1 z Błękitnymi Raciąż) oraz Bzura Chodaków (po remisie 0:0 w Ciechanowie). O ostatnie wolne miejsce w IV lidze powalczą zapewne Mławianka oraz Hutnik Warszawa, który przegrał w tej kolejce w Płocku z rezerwami Wisły 0:2.
Grupa południowa:
 W przyszłym sezonie w ligach okręgowych zagrają: Orzeł Wierzbica, Grom Warszawa, KS Raszyn oraz Proch Pionki. Na dwie kolejki przed końcem sezonu, z zespołów nadal walczących, w najtrudniejszej sytuacji jest KS Konstancin, tracący do bezpiecznego miejsca sześć punktów. W grze o utrzymanie pozostają: Szydłowianka (mimo porażki na swoim boisku 1:2 z Bronią Radom) i LKS Promna (która także 1:2 uległa na wyjeździe Oskarowi Przysucha). Największe szanse na zachowanie statusu czwartoligowców mają rezerwy Znicza Pruszków (w tej kolejce 1:1 z Prochem w Pionkach) oraz Błonianka, która rozgromiła u siebie Spartę Jazgarzew 5:0. Sporo wyjaśnić może się już w najbliższą środę, kiedy odbędą się trzy zaległe mecze, w tym mogące zadecydować o losie jednej z drużyn: LKS Promna – Szydłowianka oraz Błonianka – Grom Warszawa.
(mf)