24 października 2016

Jesienny finisz mazowieckiej młodzieży z zadyszką

 Wtorek 25 października br. był terminem ostatnich jesiennych gier eliminacyjnych kadr wojewódzkich Mazowieckiego ZPN; swoje mecze rozegrały reprezentacje U-15 i U-16.

 

  Podopieczni trenerów Piotra Szczechowicza i Zbigniewa Kowalskiego zagrały na sztucznej nawierzchni stadionu w Sulejówku z reprezentacjami Podlasia, a stawką był prymat w grupach eliminacyjnych po rundzie jesiennej.

 Młodsi w kat. U-15 coprawda wygrali 2:1, dzięki trafieniom Nikodema Niskiego i Maksymiliana Tkocza, ale starsi w kat. U-16 stracili punkty na własne życzenie. W 48` Łukasz Łakomy uzyskał prowadzenie, ale na 10 minut przed końcem ambitny zespół z Podlasia wyrównał, a po chwili było już 2:1 dla gości; zespół z Mazowsza rzucił sie do odrabiania strat, co jednak przyniosło stratę trzeciej bramki. 1:3 i dosyć sensacyjna porażka!

 Mecze, rozegrane w trudnych warunkach atmosferycznych, nie wskazały faworyta do letnich finałów centralnych; mazowieckie zespoły żegnają jesień w czołówce, ale o awans muszą jeszcze solidnie powalczyć wiosną.

(js)