11 lutego 2021

Andrzej Sikorski – piłkarz i trener

13 lutego 1957 w Olsztynie urodził się Andrzej Sikorski – grający na obronie piłkarz, a potem trener, członek Galerii Sław warszawskiej Legii. Jako młody chłopiec zaczynał przygodę z piłką w olsztyńskiej Warmii, aby w roku 1974 trafić do Gwardii Warszawa, skąd w 1982 roku przeszedł do lokalnego rywala – Legii.

13 lutego 1957 w Olsztynie urodził się Andrzej Sikorski – grający na obronie piłkarz, a potem trener, członek Galerii Sław warszawskiej Legii.

Jako młody chłopiec zaczynał przygodę z piłką w olsztyńskiej Warmii, aby w roku 1974 trafić do Gwardii Warszawa, skąd w 1982 roku przeszedł do lokalnego rywala – Legii. Na Łazienkowskiej spędził 5 sezonów. Jeden sezon zaliczył w Bugu Wyszków. Grał także zagranicą, w zespołach z niższych lig Szwecji i Niemiec.

   W reprezentacji Polski zagrał tylko raz w 1986 roku, w remisowym (2:2) meczu towarzyskim  z Koreą Płn.

    Jako trener pracował m.in. w akademii CWKS Legia Warszawa, Hutniku Warszawa, UKS Łady i Żyrardowiance.  Wiosną 2009 roku zatrudniony został w Polonii Warszawa w roli drugiego trenera; później pracował z zespołem Młodej Ekstraklasy tego klubu. Wobec perypetii zdrowotnych ograniczył się do trenowania klubów na niższych poziomach rozgrywek -Sarmaty Warszawa, Zaborowianki czy Escoli Varsovia.

  Jest ojcem siatkarki Aleksandry Sikorskiej oraz Macieja Sikorskiego, trenera bramkarzy w ekstraklasowym Rakowie Częstochowa.