28 lutego 2021

Igor Gołaszewski – polonista wszechstronny

2 marca 1968 roku w Płońsku urodził się Igor Gołaszewski, wszechstronny piłkarz, przez większą część swej kariery związany z Polonią Warszawa.   Wychowanek Tęczy 34 Płońsk przez większą część kariery związany z warszawską Polonią, choć występował także w Śląsku Wrocław i Starcie Otwock. Był królem strzelców Pucharu Ligi który wygrał…

2 marca 1968 roku w Płońsku urodził się Igor Gołaszewski, wszechstronny piłkarz, przez większą część swej kariery związany z Polonią Warszawa.

  Wychowanek Tęczy 34 Płońsk przez większą część kariery związany z warszawską Polonią, choć występował także w Śląsku Wrocław i Starcie Otwock. Był królem strzelców Pucharu Ligi który wygrał razem z Polonią pokonując 2:1 w meczu finałowym Legię Warszawa. Po jego bramce Czarne Koszule objęły prowadzenie w 34’. Chwilę potem wyrównał z karnego Sylwester Czereszewski, lecz Polonia zdobyła zwycięskiego gola już w doliczonym czasie po strzale Przemysława Boldta. Igor Gołaszewski z przy Konwiktorskiej zdobył także mistrzostwokraju, Puchar oraz Superpuchar Polski.

Gołaszewski w trakcie piłkarskiej kariery był zawodnikiem wszechstronnym (wcześniej uprawiał lekkoatletykę) potrafiącym grać w polu na każdej pozycji, toteż nawet będąc po „trzydziestce” utrzymywał formę, pozwalającą regularnie grać w lidze.

   Łącznie w 222 spotkaniach piłkarskiej ekstraklasy Igor Gołaszewski zdobył 35 bramek. W sezonie 2007/08 Gołaszewski występował w barwach IV-ligowej Tęczy 34 Płońsk, której jest wychowankiem, a w tej samej drużynie grał jego syn Bartłomiej.

Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową w warszawskiej Polonii; Igor Gołaszewski nadal jest ikoną klubu z Konwiktorskiej.

(js)