25 stycznia 2021

Stefan Szczepłek – z piłką w plecaku

26 stycznia 1949 roku w Falenicy urodził się Stefan Szczepłek, wybitny dziennikarz i publicysta sportowy, znawca tematyki piłkarskiej i autor wielu publikacji, związanych z piłką nożną.  Jeśli mówi się, że ktoś nosi w plecaku buławę, to Stefan Szczepłek ma tam na pewno piłkę. Jego nazwisko przez wiele lat przewinęło się…

26 stycznia 1949 roku w Falenicy urodził się Stefan Szczepłek, wybitny dziennikarz i publicysta sportowy, znawca tematyki piłkarskiej i autor wielu publikacji, związanych z piłką nożną.

 Jeśli mówi się, że ktoś nosi w plecaku buławę, to Stefan Szczepłek ma tam na pewno piłkę. Jego nazwisko przez wiele lat przewinęło się na sportowych szpaltach niemal wszystkich prestiżowych gazet; obecnie jest związany z „Rzeczpospolitą”. Laureat „Złotego Pióra” Klubu Dziennikarz Sportowych, Nagrody im. Fikusa, Srebrnego Wawrzynu Olimpijskiego i wielu innych odznaczeń. Autor wielu książek, głównie o tematyce piłkarskiej, jest uważany za jeden z największych autorytetów wiedzy o futbolu.

    Na co dzień pogodny, skromny i koleżeński; wybrał piłkę bo jak stwierdził w jednym z niedawnych wywiadów: – w piłkę nożną może grać każdy i wszędzie…

    Nieprzypadkowo więc z osobą redaktora Stefana Szczepłka wiążemy współpracę przy tworzeniu Kroniki Stulecia Mazowieckiego Związku Piłki  Nożnej. Jesteśmy dumni, że gra w naszym zespole!