15 listopada 2018

Konferencja o bezpieczeństwie – obowiązkowa!

  W piątek 16 listopada br. o godz. 13:00 na obiekcie sportowym w Ząbkach rozpocznie się doroczna konferencja pt. Bezpieczne obiekty piłkarskie na Mazowszu. Udział w konferencji, organizowanej przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, jest obowiązkowy dla przedstawicieli trzecio- i czwartoligowych klubów piłkarskich z Mazowsza.

    Oprócz klubowych delegatów, w konferencji wezmą udział przedstawiciele mazowieckich organów samorządowych, jednostek policji,  oraz resortowych organów Polskiego Związku Piłki Nożnej i Okręgowych ZPN.

   Tematem obrad będzie rozwój infrastruktury piłkarskiej na terenie Mazowsza, metody działania w celu poprawy stanu bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich na Mazowszu, a także działania podejmowane przez policję oraz organy samorządowe. Omówiona zostanie rola spikera stadionowego oraz agencji ochrony dla profesjonalnego zabezpieczenia meczów piłki nożnej.

   Wzorem ubiegłych lat nie zabraknie wyróżnień dla jednostek policji, organów samorządowych, klubów piłkarskich i ich kierowników ds. bezpieczeństwa.

(js)