26 stycznia 2019

Legia dzieli się wiedzą

  Na obiektach przy ulicy Łazienkowskiej odbyły się pierwsze warsztaty dla trenerów z klubów mazowieckich zorganizowane przez Akademię Piłkarską Legii Warszawa.  

  Wzięło w nich udział 70 młodych trenerów z naszego regionu. Warsztaty składały się z kilku bloków szkoleniowych. Na początku były prezentacje Radosława Mozyrki i dr Piotra Żmijewskiego, którzy opowiadali o modelu gry, metodologii pracy czy filozofii treningowej w Legii. Była także obserwacja treningu z udziałem najmłodszych legionistów w kategoriach od U-5 do U-12 oraz U-13 do U-18 pod kierunkiem trenerów koordynatorów: Sebastiana Różyckiego i Piotra Urbana. Nie zabrakło dyskusji z udziałem dyrektora Akademii Legii Warszawa – Jacka Zielińskiego, trenerów prowadzących pokazowe zajęcia oraz Mateusza Kamudy (specjalisty w zakresie treningu indywidualnego), Cesara Sanjuan – Szklarza (w sprawie treningu motorycznego) oraz Macieja Kowala (w kwestii treningu bramkarskiego).

   Celem takich spotkań jest wspieranie lokalnego środowiska i rozwój mazowieckich klubów, także budowanie więzi między lokalną społecznością piłkarską. A najzdolniejsi zawodnicy będą mogli znaleźć się w Akademii Legii Warszawa, która ma nadzieję, że wkrótce zdecydowana większość młodych piłkarzy, trafiających na Łazienkowską, pochodzić będzie z naszego regionu. 

 (mf)