5 maja 2022

Liderki III ligi zagrają z AKS Zły | Piłka kobieca w MZPN TV (Link do transmisji)

Przed nami mecz z gatunku „nie wypada tego przegapić”.  Na warszawskie Szmulki przyjeżdżają liderki III Ligi kobiet. Zespół PTC Pabianice chce zrobić kolejny krok w stronę awansu do wyższej klasy. Naprzeciwko piłkarek z województwa łódzkiego staną jednak zawodniczki AKS Zły. „Złe Dziewczyny”, niesione dopingiem kilkudziesięciu, a może nawet ponad…

Przed nami mecz z gatunku „nie wypada tego przegapić”. 

Na warszawskie Szmulki przyjeżdżają liderki III Ligi kobiet. Zespół PTC Pabianice chce zrobić kolejny krok w stronę awansu do wyższej klasy. Naprzeciwko piłkarek z województwa łódzkiego staną jednak zawodniczki AKS Zły. „Złe Dziewczyny”, niesione dopingiem kilkudziesięciu, a może nawet ponad stu gardeł, zrobią wszystko aby trzy punkty zostały w Warszawie. 


Pabianiczanki, po słabszym początku rundy, zdają się łapać odpowiedni rytm. W poprzedniej kolejce pokonały w „meczu na szczycie” MUKS Tomaszów Mazowiecki. Piłkarki AKS-u z przeżywają najtrudniejszy moment w tym sezonie – przegrały dwa kolejne mecze i mają już tylko matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca. W sobotnim meczu w końcu zagrają w najsilniejszym składzie. Chcą pokazać kibicom i rywalkom, że jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa.

Mecze piłki kobiecej przy żywiołowym dopingu to w Polsce rzadkość. AKS Zły jest tu wyjątkiem – podczas domowych potyczek śpiew kibiców podnosi zawsze temperaturę widowiska. I chociażby dlatego warto wybrać się na sobotnie widowisko lub obejrzeć transmisję z komentarzem,  którą zapewni MZPN.

AKS Zły Warszawa – PTC Pabianice (III liga), 7 maja, godz. 16.30, Warszawa, ul. Kawęczyńska 44

Link do transmisji live: https://youtu.be/eId3Bxtz0SE