28 maja 2017

LUKS-iary w ekstralidze!

  LUKS Sportowa Czwórka Radom - to nazwa zespołu, którym jeszcze do niedawna była UKS Delta Radom. Po dziesięciu latach radomski klub awansował do kobiecej ekstraligi !

 Początkowo treningi odbywały się jedynie w szkole jako SKS-y, prowadzone przez trenerów Marcina Brodeckiego i Wojciecha Pawłowskiego i miały charakter rekreacyjny. 

 W 2007 roku  trenerzy podjęli decyzję o założeniu  piłkarskiego klubu dziewcząt o nazwie UKS Delta Radom, bazującego wyłącznie na zawodniczkach, uczęszczających do ZSO nr 4 z Oddziałami Sportowymi w Radomiu. Potem do dziewcząt ze szkoły dołączyły inne zawodniczki, chcące trenować i doskonalić swoje piłkarskie umiejętności. W 2008 roku UKS Delta Radom przerodziła się w LUKS „Sportową Czwórkę” Radom.

  Drużyna ma w swoim dorobku udział w rozgrywkach II ligi mazowieckiej i w sezonie 2008 II ligi małopolskiej. Podczas tych trzech lat działalności były i sukcesy i porażki. Z początku ich występy były srogimi lekcjami od doświadczonych zespołów w lidze małopolskiej , jednak z czasem udało się wpoić zbudować zespół, który w sezonie 2009/10 zapisał nową kartę w historii klubu i uzyskał awans do 1 ligi. W sezonie 2016/17 przyszedł historyczny awans do ekstraligi piłki kobiecej !

  Skład sezon 2016/2017 – Sportowa Czwórka Radom :

 Izabela Wicik, Anita Snopczyńska, Karolina Mućka, Kinga Szymczyk, Małgorzata Stefańska, Katarzyna Chrzanowska, Monika Pieniący, Wiktoria Fiutek, Aleksandra Zielińska, Ewelina Wąsik, Monika Płóciennik, Emilia Wiaderna, Julia Bińkowska, Patrycja Wnukowska, Anna Okrój, Magdalena Okrój, Sylwia Marcinkowska, Agnieszka Gołębiowska, Aleksandra Szydło, Aleksandra Dobrowolska, Anna Golian.

Sztab szkoleniowy : Wojciech  Pawłowski, Wojciech Kędzierski

P.S.

W tym samym czasie, w miniony weekend,  juniorki LUKS-u, na co dzień uczące się w klasach sportowych przy Publicznym Gimnazjum Nr4, rozegrały finał Mazowieckiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej w Ciechanowie. Dziewczęta prowadzone przez Agnieszkę Kotowicz i Marcina Brodeckiego wygrały wszystkie mecze w turnieju i zostały najlepszym zespołem Mazowsza w tej kategorii! Gratulacje !

 

 (js)