5 lipca 2016

Mazowsze w blasku złota w U-16 !

 Reprezentacja Mazowieckiego ZPN wywalczyła złoto w finale centralnego turnieju o puchar im. K. Deyny w kategorii U-16, rozgrywanym na Dolnym Śląsku.   W fazie grupowej podopieczni Zbigniewa Kowalskiego wygrali swoje mecze bez straty bramki : z Podkarpaciem 3:0 a z reprezentacjami Pomorskiego i Śląskiego ZPN po 1:0.

 Reprezentacja Mazowieckiego ZPN wywalczyła złoto w finale centralnego turnieju o puchar im. K. Deyny w kategorii U-16, rozgrywanym na Dolnym Śląsku.

  W fazie grupowej podopieczni Zbigniewa Kowalskiego wygrali swoje mecze bez straty bramki : z Podkarpaciem 3:0 a z reprezentacjami Pomorskiego i Śląskiego ZPN po 1:0.

  Finałowy mecz o złoty medal piłkarze Mazowsza rozegrali w czwartek 7 lipca br. na stadionie w Dzierżoniowie, ich rywalem była utytułowana ekipa z Wielkopolski, która od 25`prowadziła 1:0. Kiedy w doliczonym czasie w odstępie kilkudziesięciu sekund zespół Mazowsza wyrównał i objął prowadzenie, wydawało się, że jest już po meczu. Niemal równo z końcowym gwizdkiem rywale zdobyli jednak wyrównanie i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się wybrańcy Kowalskiego, a najlepszym strzelcem turnieju Franciszek Ratajczyk z MOSSM, wychowanek Znicza Pruszków.  Brawo, chłopaki !!!