18 lutego 2018

Młodzi piłkarze grali o puchar Prezesa PZPN

    W halach AWF i MOSiR Bemowo rozgrano finały Pucharu Prezesa PZPN w kategorii U-11 i U-12. W sobotę 17 bm. odbył się turniej grupy młodszej, w którym wystąpił najlepszy zespół z Mazowsza, FCB Escola Varsovia. W niedzielę bardzo dobrze zaprezentował się o rok starszy reprezentant Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - zespół AP Pogoni Siedlce.

  Chłopcy warszawskiej szkoły „Barcelona” z Tarchomina dobrze rozpoczęli rozgrywki w swojej grupie, wygrywając w meczu otwarcia z ESBANK RAP Radomsko 3:1. Potem było niestety już gorzej; dwie porażki : 1:2 z Calisią i 1:3 z Czwórką Kostrzyń n/Odrą przekreśliły szanse na awans do finału, w którym najlepsi okazali się wychowankowie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Zespół z Lubina pokonał 5:0 Calisię i mógł cieszyć się z okazałego pucharu, wręczonego przez prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

   W niedzielę do gry w kategorii U-12 przystąpił zwycięzca eliminacji na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, drużyna AP Pogoni Siedlce. Nasi piłkarze przebrnęli przez eliminacje po remisie 1:1 z Wartą Sieradz i wygranej 3;1 z BKS Lublin, ulegając tylko późniejszemu triumfatorowi – Pogoni Szczecin 0:1. W ćwierćfinale już po 30 sekundach siedlczanie prowadzili 1:0 z katowicką Gieksą i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, które zaprowadziło ich do półfinału. na drodze do batalii o puchar Prezesa PZPN stanął im zespół suwalskich Wigier; po zaciętym i dramatycznym pojedynku i remisie 1:1 w regulaminowym czasie, w rzutach karnych lepsi okazali sie rywale. Na pocieszenie siedlczanom pozostaje fakt, iż nieznacznie ulegli tylko finalistom, a puchar ostatecznie powędrował do Pogoni ze …Szczecina.

   W sumie udana i pożyteczna impreza, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestnikom.

(js)