24 lutego 2020

Młodzież bez sukcesów w HMP

   W lutym młodzi piłkarze rywalizowali w turniejach finałowych halowych mistrzostw Polski w futsalu w kategoriach U-16 oraz U-18. 

   W ostatni weekend lutego w Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18. Mazowsze reprezentowali juniorzy AZS UW oraz Zdrowia Garwolin. Niestety naszym drużynom nie udało się wyjść z grupy i awansować do ćwierćfinałów. Zdrowie Garwolin najpierw przegrało z Rekordem Bielsko-Biała (triumfatorem całej imprezy) 1:4, a następnie uległo ekipie Red Dragons Pniewy 2:3 oraz MOKS-owi Białystok 3:6. Gospodarze całej imprezy – futsaliści AZS UW Warszawa w pierwszym meczu przegrali z Elmarem Jędrzejów 2:3, następnie pokonali Tech-Project Jarosław 2:1, ale w decydującym o awansie z grupy meczu ulegli TAF-owi Toruń 3:4.

 Szesnastolatkowie rywalizowali w Starogardzie Gdańskim. Tam wśród szesnastu najlepszych drużyn futsalowych w kraju była Legia Warszawa. Skład stołecznej ekipy oparty został na zawodnikach urodzonych w 2004 i 2005 roku (zabrakło kliku piłkarzy, których wyeliminowały urazy czy też przesuniętych do starszej drużyny U-17). W swojej grupie legioniści wygrali z Heiro Rzeszów 4:2 i z BSF-em Bochnia 6:4 i mimo porażki z Jantarem Ustka 4:6 awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. W spotkaniu 1/4 finału Legia uległa drużynie Sobek Kraków 3:4. Mistrzem Polski U-16 (podobnie jak w starszej kategorii) został Rekord Bielsko-Biała.

 

(mf)