4 października 2017

Mocne wejście kadr wojewódzkich

 Mazowieckie kadry wojewódzkie z przytupem zaczęły swoje tegoroczne rozgrywki. Broniący mistrzowskiego tytułu chłopcy w kategorii U-15 – Piotra Mosóra i U-14 – Marcina Korkucia nie dali szans rówieśnikom z Warmii i Mazur, a mające za sobą już pierwsze zwycięstwa dziewczęta kadry U-16 - Macieja Anglarta oraz U-13 -Marcina Wojdy, także rozgromiły swoje koleżanki z krainy jezior.    

   Na stadionie w Ząbkach grali chłopcy. Wybrańcy Marcina Korkucia bezproblemowo wygrali 3:0 po dwóch bramkach Mateusza Kowalczyka i golu Patryka Romanowskiego. W meczu podopiecznych Piotra Mosóra problem był jeden : czy mecz zakończy się dwucyfrówką, ale nie mogło stać się inaczej, skoro po dwudziestu minutach na koncie reprezentacji Mazowieckiego ZPN było już pięć trafień…

   W Warszawie rywalkami naszych dziewcząt w kategorii U-16 były reprezentantki Warmii i Mazur. Rywalkami w dosłownym znaczeniu, gdyż  rówieśniczki z krainy jezior napsuły naszym piłkarkom sporo krwi w poprzednich sezonach. I tym razem początek nie był obiecujący, gdyż nasze panny w U-16 remisowały do przerwy 1:1. Ale w szeregach mocno przemeblowanej drużyny Macieja Anglarta gra „Kilerka z Radomia”, Klara Karoń, która do siedmiu bramek z poprzedniego występu (z Kujawsko-Pomorskim ZPN) dołożyła kolejne cztery i jest bezsprzeczną super snajperką tych rozgrywek; było zatem 5:1 !

   W drużynie młodszych dziewcząt na podobną snajperkę wyrasta trzynastolatka z Ząbek – Patrycja Kozarzewska, która po dwóch meczach ma już siedem trafień; cztery z nich zanotowała właśnie w ostatnim dniu września na Kawęczyńskiej, stając się bezsprzeczną współautorką wygranej z WM ZPN 7:1 (5:0).

   Mamy jeszcze jeden atut do rozegrania: 4 i 5 października w Sokółce rozgrywa swój pierwszy turniej kadra naborowa U-13 Zbigniewa Kowalskiego, który poprowadził do zwycięstwa w ubiegłym sezonie, nieistniejącą już w tegorocznych rozgrywkach kadrę U-16, rocznik 2001.  Przeciwnikami naszych najmłodszych są reprezentacje Warmińsko-Mazurskiego, Łódzkiego i Podlaskiego ZPN.

(js)