13 marca 2017

Na drugim froncie bez rewelacji

  To nie był zbyt udany weekend dla mazowieckich drugoligowców.  Tylko Legionovia zyskała trzy punkty pokonując na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg (prowadzoną przez byłego szkoleniowca legionowian – Ryszarda Wieczorka) 3:1. Prowadzenie dla gospodarzy padło po szybkiej akcji lewą stroną boiska. Daniel Kraska zauważył niepilnowanego Mateusza Żebrowskiego,…

  To nie był zbyt udany weekend dla mazowieckich drugoligowców.

 Tylko Legionovia zyskała trzy punkty pokonując na własnym boisku Kotwicę Kołobrzeg (prowadzoną przez byłego szkoleniowca legionowian – Ryszarda Wieczorka) 3:1. Prowadzenie dla gospodarzy padło po szybkiej akcji lewą stroną boiska. Daniel Kraska zauważył niepilnowanego Mateusza Żebrowskiego, który z bliska skierował piłkę do siatki . Kolejne dwie bramki zdobył wprowadzony na boisko po przerwie Krystian Wójcik.  Najpierw pokonał bramkarza gości fantastycznym strzałem z woleja zza pola karnego, a następnie wykorzystał błąd goalkipera Kotwicy. W następnej kolejce piłkarze Mirosława Jabłońskiego zmierzą się w Częstochowie z Rakowem, którego szkoleniowcem jest także były trener Legionovii – Marek Papszun.
 Pozostałe zespoły z Mazowsza o ostatniej kolejce będą chciały jak najszybciej zapomnieć. 
 Radomiak niespodziewanie przegrał u siebie z dużo niżej notowanym Rozwojem Katowice 0:1. Na pocieszenie zespołowi Wernera Liczki pozostaje, że nadal ma sześć punktów przewagi nad kolejnym zespołem w tabeli. Pierwszego zwycięstwa na wiosnę Radomiak będzie teraz szukał za tydzień w Stargardzie Szczecińskim, gdzie podejmę ich zespół Błękitnych.
 Nieszczęśliwie zakończył się również wyjazd Polonii Warszawa do Elbląga. Pech dopadł Czarne koszule już w drodze na mecz z Olimpią, kiedy to mieli awarię autokaru. Na boisku nie było lepiej i podopieczni Igora Gołaszewskiego przegrali 1:2. Honorowego gola dla polonistów z rzutu karnego strzelił Krystian Pieczara. Okazję do rehabilitacji warszawiacy będą mieli w sobotę 18 marca, o godz. 15, kiedy to podejmą przy ulicy Konwiktorskiej Wartę Poznań.

(mf)