19 lutego 2017

Na Łazienkowskiej koniec trzecioligowej zimy

 Powoli kończy się zimowa przerwa w ligowych rozgrywkach niższych szczebli.    Spośród 4 mazowieckich drużyn w rozgrywkach III ligi najlepiej spisują się rezerwy Legii Warszawa, zajmujące po rundzie jesiennej trzecie miejsce.   Legioniści do prowadzącego w tabeli ŁKS-u Łódź tracą 9 punktów, ale mają rozegrane…

 Powoli kończy się zimowa przerwa w ligowych rozgrywkach niższych szczebli.  

 Spośród 4 mazowieckich drużyn w rozgrywkach III ligi najlepiej spisują się rezerwy Legii Warszawa, zajmujące po rundzie jesiennej trzecie miejsce.

  Legioniści do prowadzącego w tabeli ŁKS-u Łódź tracą 9 punktów, ale mają rozegrane o jedno spotkanie mniej od rywali; ich zaległy mecz z Huraganem Morąg odbędzie się 4 marca.
Dobrą grę młodych piłkarzy z Łazienkowskiej docenił szkoleniowiec mistrza Polski Jacek Magiera. W Hiszpanii na obozie z pierwszą drużyną przebywali: Tomasz Nawotka, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia, Adrian Małachowski, Sandro Kulenović oraz Bartłomiej Urbański. Do Benidormu miał także jechać Miłosz Szczepański, ale ze względów zdrowotnych został w Warszawie.
Zimą rezerwy Legii straciły aż czterech podstawowych zawodników, którzy swoją grą zwrócili uwagę szkoleniowców pierwszoligowych drużyn. Konrad Michalak został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec, Adam Ryczkowski do Wigier Suwałki, Mateusz Wieteska do Chrobrego Głogów, a Jakub Szrek trenuje z Pogonią Siedlce.
Jest to poważne osłabienie przed rundą wiosenną, ale dla tych piłkarzy ważniejsza jest okazja do rozwoju i zdobycia doświadczenia na boiskach I ligi. Miejmy nadzieję, że wykorzystają to i podobnie jak Michał Kopczyński po powrocie z Wigier Suwałki, z powodzeniem występować będą w ekstraklasie. Do Piasta Gliwice odszedł też Stojan Vranješ, jesienią przesunięty z pierwszego zespołu do rezerw stołecznego klubu. Do kadry dołączyli wracający z Pogoni Siedlce Rafał Makowski i Alban Sulejmani, oraz Konrad Handzlik i Tin Matić, jesienią wypożyczeni do Zagłębia Sosnowiec.
Druga drużyna Legii rozpoczęła zimowe sparingi od porażki 0:3 z Pogonią w Siedlcach. W następnych, rozegranych „pod balonem” przy ulicy Łazienkowskiej meczach, zremisowała 1:1 z Legionovią oraz pokonała rezerwy Jagiellonii Białystok 6:2. Kolejne spotkania kontrolne podopieczni trenera Krzysztofa Dębka zagrali podczas obozu przygotowawczego w Wodzisławiu Śląskim. Zremisowali tam 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała, pokonali 3:0 ROW Rybnik i przegrali z GKS-em Jastrzębie 0:1. Po powrocie ze zgrupowania piłkarze trenować będą w Warszawie, a przed rozpoczęciem rundy wiosennej zmierzą się jeszcze w Elblągu z Olimpią.
(mf)