27 czerwca 2017

Obradował Zarząd MZPN

  We wtorek 27 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami posiedzenie Zarządu MZPN, którego głównymi punktami porządku była informacja o zakończeniu sezonu rozgrywkowego, zatwierdzenie regulaminu rozgrywek na przyszły sezon oraz zatwierdzenie planu pracy Zarządu na II półrocze br.

    Zakończenie sezonu rozgrywkowego to tradycyjnie już oprócz podsumowań i ocen, czas wielu spraw, z którymi musi zmierzyć się piłkarska centrala wojewódzka, a ze względu na nakładanie się terminów wymagają pośpiechu. Zasadniczo jednak większość problemów znalazła swe rozwiązanie i płynność rozgrywek w nadchodzącym kolejnym sezonie na tym nie ucierpi. Dokonane zostały zmiany w niektórych zapisach regulaminowych na przyszły sezon, ale myśli się także już o kolejnym; przełomowe znaczenie wydaje się mieć decyzja o utworzeniu jednogrupowej, ale 20-zespołowej IV ligi w sezonie 2018/19, co wreszcie wyeliminuje jakże niesprawiedliwe w swym założeniu baraże mistrzów grup, pretendujących do awansu po dobrym sezonie – patrz przykład Victoria Sulejówek – Pogoń Grodzisk Maz.

   Te i wiele innych zamierzeń znajdzie już niebawem swoje odbicie w bieżących komunikatach Biura Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

(js)