16 listopada 2017

Piłkarskie diamenty Mazowsza grały na Bemowie

  Współfinansowany przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski Turniej „Diamenty Mazowsza” w rocznikach 2005, 2006, 2007 i 2008 odbył się 21-22 listopada br. w hali piłkarskiej na warszawskim Bemowie.  Uczestnikami były zespoły z Warszawy oraz reprezentacje OZPN-ów: Ciechanowsko – Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskieg oraz Siedleckiego.      

  W tegorocznym turnieju, mającym na celu wyłowienie piłkarskich talentów Mazowsza, nie obyło się bez niespodzianek. Największą in plus okazała się postawa zespołów z tzw. terenu, które skutecznie potrafiły nawiązać rywalizację z faworyzowanymi drużynami z Warszawy.

  Ogromnym zaskoczeniem był więc podział miejsc medalowych w kategorii najstarszej, dwunastolatków (rocznik 2005), w której triumfowała reprezentacja Radomskiego OZPN przed Siedlcami i Płockiem, a najlepszym zawodnikiem uznano Janka Proczka z Siedlec.

  Również Radom okazał się najlepszy w roczniku 2006, wyprzedzając oba zespoły z Warszawy, wśród których dopatrzono się najlepszego piłkarza w tej kategorii, Janka Faberskiego.  Stołeczne drużyny brylowały już w młodszych rocznikach (2007 i 2008), a do grona medalistów w tych grupach dołączyła reprezentacja Płockiego OZPN.

 Także z Warszawy wywodzą się najlepsi zawodnicy tego turnieju : Ede Bright oraz Krzysztof Smolarczyk.

 W klasyfikacji generalnej warszawskie drużyny przedzieliła reprezentacja Radomskiego OZPN.

(js)