26 lutego 2018

Pogoń Grodziska za czołówką

  W Grodzisku Mazowieckim przygotowania do rundy wiosennej idą pełną parą. Podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego, mimo że po rundzie jesiennej tracą 11 punktów do lidera, to nie rezygnują z walki o awans.

   Drużyna została solidnie wzmocniona, nowymi zawodnikami Pogoni zostali już Krzysztof Cegiełka, Adrian Grabowski oraz Patryk Szymański. To doświadczeni piłkarze, mający za sobą występy w I i II lidze, którzy na pewno znacząco wpłyną na grę zespołu. Patryk Szymański w przeszłości występował m.in. w GKS-ie Katowice, Miedzi Legnica, Rakowie Częstochowa a ostatnio ŁKS-ie Łódź. W pierwszej lidze zagrał 74 mecze i strzelił 10 bramek. Adrian Grabowski to wychowanek Znicza Pruszków, w barwach którego rozegrał kilkanaście spotkań na szczeblu centralnym. W rundzie jesiennej był zawodnikiem rewelacyjnie spisującego się w trzeciej lidze – Huraganu Morąg. Krzysztof Cegiełka to bardzo ceniony na Mazowszu defensor, związany dotychczas przede wszystkim z Ursusem (94 spotkania i 3 bramki w III lidze). Jeżeli chodzi o ubytki, to z Pogonią rozstali się Kamil Kamiński oraz Kamil Panufnik.

Grodziszczanie całkiem nieźle prezentują się w meczach sparingowych. Pokonali między innymi mazowieckich trzecioligowców: Victorię Sulejówek 4:1 oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki i stołeczny Ursus po 3:1. Trzy gole w tych spotkaniach zdobył Michał Strzałkowski, po dwa dołożyli Jakub Kołaczek, Adrian Grabowski i Patryk Szymański, a na listę strzelców wpisał się też Paweł Czarnecki. Oprócz nowych zawodników z bardzo dobrej strony pokazali się w tych meczach także młodzi gracze Pogoni: Przemysław Ogonowski, Mateusz Skorupa oraz Jakub Szczęsny, którzy również walczą o miejsce w podstawowym składzie. Największą sparingową wpadkę zespół z Grodziska zanotował w minioną sobotę, ulegając Dolcanowi Ząbki 0:3. Wcześniej nieznacznie lepsze od Pogoni okazały się też : Broń Radom (wygrała 2:1) oraz drużyny z okręgu łódzkiego: lider III ligi – Sokół Aleksandrów Łódzki i solidny czwartoligowiec – Zjednoczeni Stryków (oba zespoły zwyciężyły po 1:0).
 (mf)