9 marca 2017

Polonia czytała dzieciom…

W czwartek 9 bm. w Warszawie na Konwiktorskiej podsumowano wspaniałą akcję społeczną p.n. „Cała Polonia czyta dzieciom”.

Projekt zorganizowany przez klubowy ośrodek „Kibice Razem” zaangażował ponad osiemdziesiąt osób związanych z Polonią Warszawa. W nagraniach książki Adama Bahdaja „Do przerwy 0:1”, które ukazały się na facebooku i YouTube, wzięły udział nie tylko znane osoby związane z Polonią, także i zwykli kibice. Projekt miał na celu zachęcenia do czytania książek przez dzieci, a także pokazanie, że warszawska Polonia tak naprawdę jest jedną wielką rodziną. To kibice, działacze i sportowcy: dawni i aktualni, to także MKS Polonia Warszawa czy Polonia Warszawa S.A. Oldboje Polonii, aktorzy, dziennikarze, działacze i inni. Wśród znanych osób czytających dzieciom możemy znaleźć takie osoby jak : Stanisław Kralczyński, Jerzy Piekarzewski, Henryk Misiak, Hanna Lott-Nowak, Paweł Suliga, Bogdan Stępień, Michał Listkiewicz,  Iza Błajda, Grzegorz Wojdyga, Dariusz Odija, Andrzej Nowak, Krystyna Marszałek; trudno wymienić wszystkie.

  Wielkie uznanie dla animatorów tego projektu : Jolanty Kozaczyńskiej i Rafała Pelica oraz koordynatora Óśrodka „Kibice Razem”, Katarzyny Reszczyńskiej. To dzięki takim akcjom można ujrzeć także duszę tego jakże zasłużonego, jakże warszawskiego, klubu…

(js)