23 października 2015

Puchary na Mazowszu

 Dobiega końca rywalizacja w okręgowych rozgrywkach Pucharu Polski na Mazowszu; w środę 21 października padło już kilka rozstrzygnięć.   W Radomiu niespodziewanym triumfatorem okazała się Skaryszewianka, która w finale rozbiła Proch Pionki 4:0, w okręgu płockim natomiast rezerwy Wisły nie dały szans Kasztelanowi Sierpc (5:1). W…

 Dobiega końca rywalizacja w okręgowych rozgrywkach Pucharu Polski na Mazowszu; w środę 21 października padło już kilka rozstrzygnięć.

  W Radomiu niespodziewanym triumfatorem okazała się Skaryszewianka, która w finale rozbiła Proch Pionki 4:0, w okręgu płockim natomiast rezerwy Wisły nie dały szans Kasztelanowi Sierpc (5:1). W środę 28 bm. finał w Siedleckim OZPN, w którym Mazovia Mińsk Maz. (rozgromiła w Miastkowie Wilgę 9:1!) spotka się z Naprzodem Skórzec (wygrał w półfinale z Hutą Czechy 2:0). Nie znamy jeszcze terminu finałowego meczu Tęczy Łyse z MKS Przasnysz, który pokonał wcześniej Sonę Nowe Miasto 4:0.

   Grupa warszawska dobrnęła do fazy półfinałowej. Środowe ćwierćfinały dostarczyły sporo emocji; w Piasecznie dopiero końcówka rozstrzygnęła o zwycięstwie UMKS (2:0) nad wołomińskim Huraganem, ale prawdziwy horror zanotowano w Serocku, gdzie wyżej notowana Błonianka w 75 minucie meczu prowadziła 2:0 i miała awans na wyciągnięcie ręki. Końcówka jednak należała do gospodarzy, którzy zdołali wyrównać w regulaminowym czasie i zwyciężyć w rzutach karnych! Bez walki do półfinału awansowała Sparta Jazgarzew i praktycznie Victoria Sulejówek, po zwycięstwie 6:1 nad rezerwami Legionovii.