8 maja 2017

Remisowe derby w pracowitej wiośnie młodzieży

 W Centralnej Lidze Juniorów (rocznik 1998/99) doszło do derbowego pojedynku warszawskich drużyn. Spotkanie Polonii z Legią, zapowiadane nawet przez Polski Związek Piłki Nożnej na portalu "Łączy nas piłka" - jako wydarzenie kolejki, trochę jednak rozczarowało i zakończyło się bezbramkowym remisem. Na szczęście było spokojnie…

 Na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej, więcej z gry mieli legioniści, ale albo ich strzały były niecelne, albo na posterunku był bramkarz Czarnych Koszul – Tomasz Siryk. Zawodników chyba za bardzo deprymowała obecność na trybunach Dariusza Dźwigały (trenera reprezentacji Polski U-18 oraz U-19), który obserwował obecnych oraz potencjalnych kadrowiczów. W ostatnim meczu 26. kolejki w Pruszkowie, Znicz także 0:0 zremisował z Cracovią. W tabeli prowadzi Legia (64 pkt.), Znicz jest piąty, a Polonia szósta (oba kluby po 40 pkt.)
 Pracowity okres mają za sobą piłkarze Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych (rocznik 2000). W kolejce rozegranej w środku tygodnia Legia po trzech bramkach najskuteczniejszego strzelca tych rozgrywek – Kacpra Wełniaka, pokonała w Olsztynie Stomil 3:0. W sobotę warszawiacy mieli już bardziej wymagającego przeciwnika. Na Łazienkowskiej pojawili się piłkarze Jagielloni Białystok, w barwach której mogliśmy oglądać kilku wychowanków mazowieckich drużyn: Błażeja Niezgodę ze Zwaru Międzylesie, Erwina Grzybiaka z Kosy Konstancin czy Patryka Kostyka z SEMP-a Ursynów. Także w tym meczu legioniści byli górą i wygrali 2:1. Ponownie nie do zatrzymania był Kacper Wełniak, który strzelił kolejne dwa gole i z dwunastoma trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców. Z rywalami z Podlasia oraz Warmii mierzyli się też piłkarze Polonii. Czarne Koszule uległy w Białymstoku młodszej drużynie Jagiellonii Białystok (rocznik 2001) 1:2, a trzy dni później na swoim boisku rozgromiły Naki Olsztyn 6:2. Po dziewięciu kolejkach prowadząca Legia ma 21 punktów, a druga Polonia – 19 punktów.
  W Ekstralidze trampkarzy (rocznik 2003) toczy się walka o awans do mającej powstać w przyszłym sezonie Centralnej Ligi Juniorów młodszych U-15. W ogólnopolskich rozgrywkach zagrają dwie najlepsze drużyny z Mazowsza. W tej kategorii wiekowej, w ostatniej kolejce, również doszło do starcia Legii z Polonią. Czarne Koszule do przerwy prowadziły przy Łazienkowskiej, po bramce Gracjana Grota 1:0 . Wyrównującego gola dla legionistów strzelił Patryk Pierzak i mecz zakończył się remisem 1:1. W pozostałych spotkaniach Escola Varsovia pokonała u siebie SEMP-a Ursynów 2:0, a w Piasecznie MKS wygrał z Radomiakiem 1:0. Mecz Ursusa z Wisłą Płock został przełożony na 10 maja. W tabeli prowadzi Escola (24 pkt.), przed Legią (16 pkt.) i SEMP-em (12 pkt.).
(mf)