26 lutego 2019

Rusza druga liga

   W sobotę rozpoczyna się runda wiosenna drugiej ligi. Nasze zespoły w miniony weekend rozegrały ostatnie mecze sparingowe.

Prowadzący w tabeli Radomiak, na swoim boisku zremisował z rezerwami Legii 3:3. Dwa gole dla radomian strzelił dziewiętnastoletni Dominik Sokół, będący „na celowniku” kilku klubów Ekstraklasy (bardzo możliwe że utalentowany napastnik Zielonych jeszcze w tym tygodniu podpisze kontrakt z Zagłębiem Lubin). Trzeciego gola dla miejscowych zdobył Rafał Makowski. Legia odpowiedziała dwoma trafieniami Radosława Pruchnika, a w końcówce do wyrównania doprowadził Mateusz Bondarenko.

 Pogoń Siedlce zremisowała u siebie z Legionovią 2:2. Siedlczanie wyszli na prowadzenie po celnym strzale Andrzeja Rybskiego i do przerwy Pogoń prowadziła 1:0. Zaraz po zmianie stron do remisu doprowadził Karol Podliński. Dobrze grająca Legionovia zmusiła rywali do kolejnego błędu i po samobójczej bramce Pawła Łydkowskiego prowadziła 2:1. Gospodarze do końca starali się odrobić stratę, co przyniosło efekt w doliczonym czasie gry. Po akcji Sebastiana Bobera piłkę do siatki skierował Dominik Barciak.

   W Pruszkowie, w ostatnim sparingu przed ligą, Znicz pokonał Polonię Warszawa 2:1. Mecz miał się odbyć już na głównej płycie, jednak ze względu na niekorzystne warunki rozegrany został na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelił najskuteczniejszy w szeregach ekipy z Pruszkowa – Dariusz Zjawiński. Czarne Koszule odpowiedziały trafieniem byłego zawodnika Znicza – Bartosza Wiśniewskiego. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Patryk Kubicki. 

(mf)