27 lutego 2020

Ruszają drugoligowcy

 Wznawiają rozgrywki piłkarze drugiej ligi. Runda jesienna w wykonaniu mazowieckich zespołów nie była zbyt udana. Mamy nadzieję że wiosną nasze ekipy będą spisywać się znacznie lepiej.

  Broniące się przed spadkiem do trzeciej ligi Pogoń Siedlce oraz Legionovia przystąpią do gry pod wodzą nowych szkoleniowców. Pogonią (mającą jesienią już dwóch trenerów: Daniela Purzyckiego oraz Marcina Płuskę) pokieruje Bartosz Tarachulski. Były zawodnik Polonii Warszawa kończył piłkarską karierę w siedleckim klubie, a następnie pracował tam najpierw jako asystent, a potem już samodzielny trener w latach 2013-2018. 

  Stery w Legionowie przejął Bogdan Jóźwiak, który zastąpił ukraińskiego trenera Serhija Zajcewa. Pochodzący z Mazowsza szkoleniowiec (grał tu między innymi w Błękitnych Raciąż oraz Wiśle Płock, a kontynuował karierę m.in. w ekstraklasowym Widzewie Łódź i RKS-ie Radomsko) rozpoczynał pracę trenerską w Pelikanie Łowicz, a następnie prowadził też inne zespoły z okręgu łódzkiego: Wartę Sieradz, Sokół Aleksandrów i Lechię Tomaszów Mazowiecki.

  W najlepszej sytuacji na półmetku rozgrywek jest Znicz Pruszków. Drużyna prowadzona od początku listopada przez Piotra Mosóra znajduje się na 9. miejscu w tabeli i traci tylko trzy punkty do lokaty dającej prawo gry w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy. W Pruszkowie też jednak muszą uważać na to co dzieje się za ich plecami. Znajdujące się w strefie spadkowej Stal Stalowa Wola oraz Skra Częstochowa tracą do Znicza zaledwie pięć punktów.

 

(mf)