30 kwietnia 2019

Srebrne SP 392 , brązowe Ząbki!

  Pierwszy dzień eliminacji do wielkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion”, który odbędzie się 2 maja br. na Stadionie Narodowym, zakończył się połowicznym sukcesem drużyn mazowieckich. Jednak dwa zespoły, które pozostały na placu boju w drugim dniu zanotowały kolejne sukcesy!

  Największe rozczarowanie przeżyły chyba ubiegłoroczne triumfatorki, dziewczęta z UKS Ząbkovia, które przegrały swoje mecze grupowe w kategorii U-12 z zespołami ze Śląska (2:3) i Podkarpacia (3:6) i trzy punkty po zwycięstwie z Zachodniopomorskim (4:1) nie wystarczyły do dalszego awansu.

   Jeszcze bardziej przykre było trzecie miejsce walecznej drużyny z warszawskiego Zacisza, Talentu Targówek, która mimo dwóch zwycięstw (2:1 z Podkarpaciem i 6:0 z Lubelskim), po porażce 0:3 z Małopolską odpadła z dalszych rozgrywek w kategorii U-10 za sprawą gorszego bilansu bramkowego.

   Nie zawiodły natomiast najmłodsze ząbkowianki. Wygrały pewnie swoje mecze: z Podkarpaciem 4:2, Lubelskim 6:0 i Dolnym Śląskiem 9:2  i w kolejnym dniu turnieju na Łazienkowskiej powalczą o awans do finału, podobnie jak ich starsi koledzy w kategorii U-12 ze Szkoły Podstawowej 392, objętej patronatem przez stołeczna Legię. Warszawianie pokonali Zachodniopomorskie 5:3, Opolskie 6:0 i Podkarpacie 5:1.

   Drugi dzień zmagań był dla naszych drużyn niezwykle pomyślny. Najmłodsze piłkarki z Ząbek pokonały pewnie Włókniarza Białystok 3:0, ale po bardzo ambitnej walce uległy w półfinale późniejszym finalistkom Tęczy Bydgoszcz.  W meczu o trzecie miejsce jednak nie zawiodły i pokonały Tarnovię 3:2!

   Ich starsi koledzy z warszawskiego Żoliborza na swoich śmieciach dali pokaz futbolu, rozbijając rówieśników ze SP 137 z Łodzi 12:0 oraz SP z pomorskiej Stężycy 5:1 i w czwartek na Narodowym zagrali o złoto na zakończenie turnieju finałowego przeciw SP 4 z Kostrzynia n/Odrą. Po zaciętym meczu nasi chlopcy przegrali 2:3, ale na pocieszenie zostały im srebrne medale i indywidualne nagrody: króla strzelców dla Maćka Jeleńskiego – 9 goli w turnieju i Jakuba Zapaśnika, uznanego za najlepszego trenera imprezy!

Gratulacje!!!

(js)