1 marca 2017

Startuje IV liga – grupa północna

 W grupie północnej IV ligi az trzy czołowe zespoły mają po 40 punktów. O tym jak wyrównana jest rywalizacja między tymi drużynami, świadczy ich niemal identyczny stosunek bramek po rozegraniu 19 jesiennych kolejek – MKS Ciechanów: 48-23, Mazovia Mińsk Mazowiecki: 47-24, Pogoń Grodzisk Mazowiecki: 46-22. Można…

 W grupie północnej IV ligi az trzy czołowe zespoły mają po 40 punktów.

O tym jak wyrównana jest rywalizacja między tymi drużynami, świadczy ich niemal identyczny stosunek bramek po rozegraniu 19 jesiennych kolejek – MKS Ciechanów: 48-23, Mazovia Mińsk Mazowiecki: 47-24, Pogoń Grodzisk Mazowiecki: 46-22. Można się więc spodziewać, że walka o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli dającego prawo do gry w dwumeczu barażowym ze zwycięzcą grupy południowej, trwać będzie do ostatniej kolejki.

W Ciechanowie, zespół prowadzony przez byłego trenera Polonii Warszawa – Piotra Dziewickiego, opiera się na byłych zawodnikach Czarnych Koszul. Michał Brudnicki,  Konrad Cichowski, Dominik Lemanek, Nazar Litun oraz Marcin Kruczyk (pod wodzą Dziewickiego) – w sezonie 2013/2014 właśnie w barwach warszawskiego klubu zajęli pierwsze miejsce w północnej grupie IV ligi  i wywalczyli awans. Najbardziej znanym zawodnikiem MKS-u jest jednak Łukasz Nawotczyński (były piłkarz m.in. Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok), który kieruje poczynaniami defensywy.

W Grodzisku Mazowieckim, podobnie jak w Ciechanowie, też mają zaufanie do Polonii. Szkoleniowiec Krzysztof Chrobak przez wiele lat pracował w stołecznym zespole, najpierw z młodzieżą, a następnie z seniorami, a Damian Jaroń, Michał Strzałkowski, Andrzej Krajewski, Maciej Wilanowski czy pozyskany właśnie Michał Stasz grali kiedyś przy Konwiktorskiej. Jesienią w Pogoni byli jeszcze Igor Jaszczak (zimą przeszedł do Huraganu Wołomin) oraz Bartłomiej Nowak (zakończył karierę).

W Mińsku Mazowieckim  bardzo poważnie wzmocniono zimą defensywę. Do zespołu dołączyli Jacek Moryc i Daniel Żurawski z trzecioligowego Huraganu Wołomin. Mając już w składzie doświadczonych Jewhena Romanova oraz Michała Hermana, obrona Mazovii prezentuje się naprawdę solidnie. W środku pola występują znani m.in z występów w drugoligowym jeszcze Starcie Otwock: Łukasz Puciłowski i Piotr Sobótka oraz mający za sobą grę w Legii (w Młodej Ekstraklasie) Mateusz Janusiewicz. Z przodu są przebojowi:Michał Bondara oraz Sebastian Kaczyński.
Kolejne dwa zespoły w tabeli: Wisła II Płock i Błękitni Raciąż tracą do liderów tylko trzy punkty. Spore problemy finansowe przeżywał zimą zespół z Raciąża. Wydawało się nawet, że realne jest wycofanie klubu z rozgrywek. Odwołano większość sparingów, piłkarze zaczęli rozglądać się za nowymi pracodawcami. Na szczęście ostatnio pojawiło się światełko w tunelu i drużyna wznowiła treningi.
W Płocku o sile zespołu stanowią przede wszystkim zawodnicy  z pierwszego zespołu Wisły, którzy nie znajdują akurat uznania w oczach trenera Marcina Kaczmarka. Tak było jesienią np. w pojedynku z Hutnikiem Warszawa, kiedy w stolicy w podstawowej jedenastce płocczan wybiegło ośmiu piłkarzy z ekstraklasy.
(mf)