19 lutego 2018

Świt chce być lepszy na wiosnę

  Piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki rundę jesienną zakończyli na minimalnym minusie: sześć spotkań wygrali, a siedem razy musieli uznać wyższość przeciwników. Wiosną Biało-Zieloni będą próbowali odwrócić te proporcje i wyjść na plus.

  W meczach sparingowych, podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego radzą sobie całkiem dobrze. W pierwszym pojedynku przed wznowieniem rozgrywek III ligi, Świt wygrał z czwartoligowym MKS-em Piaseczno 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Marcel Smardzewski.

  W kolejnym pojedynku nowodworzanie nastawili celowniki już dużo lepiej i rozprawili się z liderem podlaskiej IV ligi – Ruchem Wysokie Mazowieckie 7:1. Rozgrywane w Zambrowie spotkanie zaczęło się od gola dla Ruchu, ale ponownie kolegów z drużyny do boju poderwał Marcel Smardzewski. Grający na co dzień w rezerwach, dwudziestoletni zawodnik (urodzony 15 maja 1997), pokazuje się trenerowi z jak najlepszej strony i być może wiosną będzie dostawać szansę gry także w III lidze. Kolejne w tym meczu bramki dla Świtu strzelali: Kamil Wiśniewski, Karol Drwęcki i Piotr Basiuk, a po zmianie stron także: Kamil Wolski, Michał Steć oraz Konstantyn Ślęzak.

  Następny sparingpartner Świtu – Pogoń Grodzisk Mazowiecki, wysoko zawiesił poprzeczkę zawodnikom z Nowego Dworu. Szkoleniowiec Pogoni – Mateusz Miłoszewski doskonale rozpracował rywali (nie miał z tym większego problemu, ponieważ jeszcze kilka lat temu był trenerem Świtu i doskonale zna możliwości swoich byłych piłkarzy). Na boisku w Zielonkach drużyna z Grodziska wygrała 3:1. Bramki dla Pogoni zdobyli: Adrian Grabowski, Paweł Czarnecki i Jakub Kołaczek. Nowodworzanie odpowiedzieli tylko trafieniem Konrada Perzyny.

  Kolejne mecze Świt rozstrzygnął już na swoją korzyść. Wygrał 2:1 z wiceliderem drugiej ligi – ŁKS-em Łódź a następnie z prowadzącą w tabeli mazowieckiej IV ligi (grupy północnej) – Koroną Ostrołęka 6:1. W Łodzi nasi piłkarze objęli prowadzenie po błędzie defensywy ŁKS-u, a precyzyjnym wolejem popisał się Krystian Pomorski. Wyrównującego gola ełkaesiakom przyniósł stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Łuczak, a piłkę do siatki skierował Słowak – Lukáš Bielák. Pięć minut przed ostatnim gwizdkiem zawodnicy z Nowego Dworu ponownie zaskoczyli rywali i po strzale Sebastiana Cucha wygrali z drugoligowcem 2:1. W Ostrołęce na listę strzelców wpisali się Marcin Kozłowski (dwa razy) Krystian Pałczyński, Michał Steć, Konstantyn Ślęzak i Karol Drwęcki. Nas szczególnie cieszy, że szansę zaprezentowania się dostali kolejni młodzi wychowankowie: Kacper Nadulski (urodzony 23.05.2001) oraz Adrian Ciesielski (urodzony 24.04.2002) i Patryk Mielniczuk (urodzony 28.11.2002).

  W miniony weekend w miniturnieju rozegranym w Ząbkach, Świt przegrał po 1:2 z Dolcanem oraz Legionovią (grano po 45 minut). Gole dla Biało-Zielonych strzelali w tych meczach Kamil Wolski i Krystian Pałczyński.

(mf)