19 stycznia 2022

Szef Medical Magnus Clinic, Partnera MZPN: Naszą misją jest być blisko sportu

12 sierpnia 2021 roku pańska klinika Medical Magnus Clinic podpisała umowę z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej. Co ta umowa dla Was oznacza i dlaczego zdecydowaliście się na taki krok? – Nasza łódzka placówka Medical Magnus Clinic specjalizuje się w ortopedii, medycynie sportowej i rehabilitacji. Od zawsze nasi lekarze…

12 sierpnia 2021 roku pańska klinika Medical Magnus Clinic podpisała umowę z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej. Co ta umowa dla Was oznacza i dlaczego zdecydowaliście się na taki krok?

Nasza łódzka placówka Medical Magnus Clinic specjalizuje się w ortopedii, medycynie sportowej i rehabilitacji. Od zawsze nasi lekarze i fizjoterapeuci są blisko sportowców i ich trenerów, zarówno podczas treningów, jak i imprez sportowych. Praktycznie żadna dyscyplina sportowa nie ma przed nami tajemnic. Piłka nożna jest wpisana w naszą historię od początku istnienia Medical Magnus Clinic, albowiem opiekowaliśmy się piłkarzami podczas wieloletniej współpracy z PZPN oraz lokalnymi klubami sportowymi.

Umowa z MZPN o świadczenie usług medycznych na rzecz piłkarzy jest dla nas niezwykle ważna. To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać swoim doświadczeniem kluby sportowe zrzeszone w MZPN. Fachowa opieka medyczna doświadczonego zespołu ortopedów to wartość, którą wnosimy w opiekę nad Państwa piłkarzami. Ale oferujemy jeszcze więcej, stąd propozycja Konferencji dla trenerów i sztab ów medycznych mazowieckich Klubów. Chcemy dzielić się wiedzą z silnym naciskiem na praktykę „na boisku”.

Naszą misją jest być blisko sportu i stale wspierać trenerów, lekarzy i fizjoterapeutów, tak aby byli skuteczni w swoich działaniach poprzez dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu medycyny. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu specyficznych urazów sportowych, w tym piłkarskich, wielu znanych zawodników, także w ramach współpracy z FIFA i UEFA.

Przedmiotem wspomnianej umowy jest świadczenie usług zdrowotnych polegających na wykonywaniu badań diagnostycznych oraz leczeniu wszelkich kontuzji związanych z urazami doznanymi przez zawodników Klubów zrzeszonych w MZPN w czasie treningu lub zawodów sportowych. Kto może skorzystać w ramach tej umowy, do kogo skierowane są Wasze działania?

W ramach naszej opieki i tej umowy świadczymy usługi medyczne w zakresie chirurgii ortopedyczno-urazowej oraz rehabilitacji i – co bardzo ważne i cenne dla  zawodników zrzeszonych w MZPN – zarówno w ramach leczenia zachowawczego w poradni, jak i w razie konieczności także leczenia operacyjnego w naszym nowoczesnym centrum medycznym Medical Magnus Clinic w Łodzi. To właśnie nasze doświadczenie, wyposażenie placówki i świetna lokalizacja w centrum Polski, miały znaczenie w zaproszeniu nas do współpracy ze Związkiem.  

Z opieki w ramach umowy mogą korzystać zawodnicy zrzeszeni w MZPN potrzebujący pomocy w wyniku kontuzji i urazów podczas treningów, jak i zawodów sportowych. Zawodnicy są objęci polisami ubezpieczeniowymi, które upoważniają do leczenia w naszej placówce będącym następstwem uprawiania sportu w naszej placówce. Co bardzo ważne – dla zawodników i ich opiekunów medycznych oraz trenerów, czy sędziów – z naszych usług mogą korzystać także w przypadkach pilnych.

W praktyce, jak wyglądać może przykładowy proces (od A do Z) dla danego sędziego czy zawodnika, który chce skorzystać z Waszych usług w ramach tej umowy?

Procedura jest prosta. W przypadku pojawienia się potrzeby skorzystania z naszego wsparcia należy skontaktować się bezpośrednio z nami poprzez przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres sport@mmcenter.pl lub kontaktu telefonicznego z naszą placówką pod numerem +48 500 183 617. W zgłoszeniu należy podać nazwy klubu, w którym zrzeszony jest zawodnik oraz dane zawodnika.

Dalsze instrukcje postępowania zostaną przekazane już bezpośrednio przez naszego Koordynatora ds. MZPN w Medical Magnus Clinic. Działamy sprawnie i szybko. Zależy nam na budowaniu świadomości, że kontakt z nami i pomoc są w zasięgu ręki osób z ramienia MZPN.

Czy i kiedy zawodnicy mogą skorzystać z realizacji świadczeń zdrowotnych u Was w ramach umowy z NFZ?

W przypadku grup młodzieżowych i juniorskich istnieje możliwość realizacji świadczeń zdrowotnych w ramach umowy z NFZ w naszej Poradni i Szpitalu Medical Magnus Clinic. Szczegóły opieki w ramach NFZ przekazują również nasi Koordynatorzy ds. MZPN pod danymi kontaktowymi sport@mmcenter.pl lub + 48 500 183 617.

Przejdźmy do tematu piątkowej konferencji skierowanej do trenerów, fizjoterapeutów i lekarzy. Przed nami aż 10 ciekawych tematów, które poprowadzą wyjątkowi specjaliści. Skąd pomysł na taką inicjatywę i jaki jest jej cel?

Zależy nam na dzieleniu się najnowszą wiedzą medyczną, a współpraca z MZPN pozwala nam na bycie ważnym ogniwem wspierających na drodze do sukcesów sportowych polskich piłkarzy. Pomysł na organizację Konferencji dedykowanej dla MZPN zrodził się bardzo naturalnie, już w pierwszych dniach po podpisaniu umowy współpracy. Nie ma na co czekać, trzeba działać, szerzyć wiedzę, służyć wsparciem i budować świadomość możliwości doskonałej opieki. Zaprosiliśmy zacne grono specjalistów do wygłoszenia prelekcji, otwierając jednocześnie szansę na osobistą rozmowę i dyskusję w tematach, które są aktualnie ważne dla Was. Zachęcamy do aktywnego udziału w Konferencji i nawiązywania kontaktu z naszymi specjalistami.

Czy planowane są kolejne tego typu wydarzenia?

Jesteśmy otwarci na organizację kolejnych wydarzeń tego typu, również o charakterze warsztatowym. Bieżących tematów do poruszenia w ramach piłki nożnej jest naprawdę bardzo dużo. Mamy duże doświadczenie w organizacji konferencji dla sportu, możecie na nas liczyć. To tylko początek naszych propozycji dla MZPN! 

W ramach naszego towarzystwa naukowego (Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł), którego jestem założycielem, w grudniu 2022 r. już kolejne duże wydarzenie dedykowane dla lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów. Zapraszam do śledzenia informacji na temat tego wydarzenia na www.ptmsiw.pl.

Z pełnym profilem usług Medical Magnus Clinic w Łodzi możesz zapoznać się na www.mmcenter.pl