6 kwietnia 2018

Szukają następców Marciniaka – rusza program CORE Mazowsze

Nowy program szkoleniowy dla młodych sędziów oraz początkujących obserwatorów z wszystkich pięciu mazowieckich Wydziałów Sędziowskich rozpoczyna dziś swą działalność.

CORE Mazowsze to cykl czterech weekendowych minikursów, które w kwietniu i maju zostaną zorganizowane na terenie OZPN Siedlce, Ciechanów, Płock i Radom. Szkoleniem zostanie objętych ogółem 24 sędziów (z poziomu Ligi Okręgowej i IV ligi) oraz ośmiu początkujących obserwatorów, którzy po zejściu z boiska uczą się nowej dla siebie roli nauczyciela.

Na każdy z kursów powołanych zostało sześciu sędziów i dwóch obserwatorów. W sobotę i niedzielę czekają ich wyznaczenia na mecze LO, które później będą gruntownie omawiane i analizowane z wykorzystaniem materiału wideo przez instruktorów KS MZPN Łukasza Śmietankę i Piotra Tenczyńskiego. W czasie naprawdę pracowitego weekendu sędziów czekają jeszcze inne wykłady, dotyczące m.in. zarządzania, samooceny, współpracy, o obserwatorów – na temat jego roli i sposobu pełnienia przez niego obowiązków.

Pierwszy kurs – w którym udział bierze czterech sędziów z WS Siedlce i dwóch z WS Warszawa – rozpoczyna się dziś w Grębiszewie k. Mińska Mazowieckiego. Na uczestników czekają trzy mecze w warszawskiej „okręgówce” (Olimpia – Agape, Hutnik – Promnik, Escola Varsovia – Marcovia) oraz jeden w siedleckiej (Mazovia II – Orzeł Unin).

Kolejne kursy, z udziałem pozostałych okręgów, planowane są w Pułtusku (27-29 kwietnia), Staroźrebach (4-6 maja) oraz Grójcu (25-27 maja).