28 stycznia 2019

Trzecioligowcy przygotowują się do wiosny

 Trzecioligowcy z Mazowsza rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej i rozegrali już pierwsze mecze sparingowe. Najlepiej zaprezentowała się w nich Legionovia - pod wodzą nowego trenera Marcina Sasala.  

  Legionowianie najpierw pokonali KS Łomianki 2:0, następnie wygrali z liderem południowej grupy czwartej ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki 4:1, a ostatnio rozprawili się także z drugoligowym Zniczem Pruszków, zwyciężając 3:1 (mając w składzie dwóch testowanych piłkarzy Znicza: Jakuba Kabalę i Karola Podlińskiego).

  Niepokonane są także rezerwy Legii Warszawa. Legioniści pod balonem przy Łazienkowskiej rozgromili Sokoła Serock 8:0 oraz Energię Kozienice 5:0. Rywali warszawiaków chyba bardzo deprymował stojący w bramce Legii Arkadiusz Malarz bo nawet nie próbowali strzelać.

  Dobrze radzi sobie także Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Nowodworzanie pokonali wicelidera północnej grupy czwartej ligi Ząbkovię Ząbki 4:3, a ostatnio zremisowali w Mławie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 2:2. Sposób na Świt znalazł na razie tylko Znicz Pruszków który wygrał z ekipą trenera Rafała Kleniewskiego 2:0.

  Bardzo wcześnie na boisko wybiegli zawodnicy Ursusa. Traktorki skorzystały z zaproszenia czołowego klubu drugiej ligi – Elany i na początku stycznia wybrały się do Torunia. Podopieczni Arkadiusza Modrzejewskiego ulegli wyżej notowanemu rywalowi 1:3, ale już w następnym meczu kontrolnym rozgromili Ząbkovię Ząbki aż 5:1.

  Dwa sparingi rozegrała dotychczas także Polonia Warszawa. Czarne Koszule wygrały 1:0  z Piasecznem i przegrały z przewodzącym w tabeli drugiej ligi Radomiakiem 0:2.

  Pierwsze mecze mają za sobą już także Broń Radom oraz  Victoria Sulejówek. Drużyny te zmierzyły się z mocniejszymi rywalami i mimo ambitnej gry musiały uznać wyższość przeciwników. Radomianie przegrali z Widzewem Łódź 0:3, a ekipa z Sulejówka uległa Pogoni Siedlce 2:5.

(mf)