9 grudnia 2018

Turniej Solidarności UKS Żagle w Falenicy

  W dniach 1 - 2 grudnia Uczniowski Klub Sportowy Żagle zorganizował w Falenicy halowy „Turniej Solidarności”, dedykowany chłopcom z rocznika 2005/2006.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn z Warszawy i okolic, czyli łącznie blisko 200 młodych piłkarzy. W zawodach wzięły udział m.in. drużyny Akademii Legii Warszawa, Varsovii, Polonii, Józefovii, AS Wesoła czy zespół Polaków z Werenowa (Białoruś). Turniej Solidarności to jedno z wydarzeń w ramach programu „Sport i nowoczesny patriotyzm – budowanie wspólnoty młodych Polaków”, który UKS Żagle realizuje wraz z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. 

Celem zawodów oprócz rywalizacji sportowej było przypomnienie ruchu „Solidarności”, który wraz z Janem Pawłem II doprowadził do przemian w Europie. – Ostatecznie po niesamowitym finale zwyciężyła drużyna Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Turniej przyniósł mnóstwo emocji i odbył się w wyjątkowej atmosferze fair-play. Dziękujemy za objęcie patronatem turnieju przez Mazowiecki Związek Piłki nożnej oraz wspaniałe nagrody, które ucieszyły uczestników! – powiedział Mateusz Nagórski z UKS Żagle.

Klasyfikacja Końcowa turnieju:

Grupa finałowa: Liga Mistrzów i Liga Europy:
1. Legia Warszawa
2. UKS Varsovia Warszawa
3. SP im. Św. Franciszka Warszawa
4. UKS Żagle 2005/2006 I Warszawa
5. Józefovia Józefów
6. Promnik I Gończyce
7. UKS Żagle 2005/2006 II Warszawa
8. Promnik II Gończyce

Grupa finałowa: Ekstraklasa i I Liga:
9. AP WBS Warszawa
10. AS Wesoła
11. Woronowo Białoruś
12. UKS Jedynka Wyszków
13. Polonia Warszawa
14. UKS 141 Warszawa II
15. UKS 141 Warszawa I
16. UKS TKM Kąty