15 maja 2017

W okręgówkach liderzy trzymają się mocno

W mazowieckich okręgówkach liderzy nie oddali prowadzenia. Status quo w górze tabeli utrzymało się w lidze ciechanowsko-ostrołęckiej, płockiej, radomskiej i siedleckiej. Ostra walka za to trwa w obu grupach warszawskich.  

  Na Kurpiach Korona Ostrołęka, po skromnej wygranej 1:0 ze Żbikiem Nasielsk, ma nadal pięciopunktową przewagę nad Wkrą Bieżuń, która pokonała 4:1 Tęczę Ojrzeń.

  W radomskim LKS Jedlińsk zwiększył przewagę do 10 punktów nad Powiślanką Lipsk, która u siebie przegrała 1:2 z pilicą.

  W okręgu płockim łeb w łeb, z dorobkiem 50 punktów, idą: Mazur Gostynin (7:1 w Cieszewie!) i Amator Maszewo (1:0 w Bielsku), ale wicelider ma rozegrany jeden mecz mniej.

  Podobnie ma się sytuacja w Siedlcach, gdzie liderzy (po 56 pkt.) grali z outsiderami. Prowadzący Naprzód Skórzec dość liberalnie potraktował spadkowicza ze Stanisławowa, pozwalając sobie w bić trzy gole; sami jednak strzelili ich sześć! Drugi w tabeli Hutnik Czechy grał z przedostatnią w tabeli drużyną (ale mającą o 16 punktów więcej od ostatniej Tęczy!) i wywiózł z Kosowa Lackiego skromne 1:0.

  W warszawskiej grupie I do 10 punktów zwiększył przewagę Drukarz, którego 4:1 w Wieliszewie zepchnęło tamtejszy Dąb na piąte miejsce. Wicelider Marcovia (z 48 pkt.) przegrała z czwartą w tabeli Błyskawicą (44 pkt., podobnie jak Olimpia); tłok w tabeli jest już od trzeciego aż do ósmego miejsca.

  W grupie drugiej Perła Złotokłos uległa 1:2 w Piastowie, ale ma nadal dużą, siedmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Piastem. Trzecia Chlebnia przegrała 1:3 z Żyrardowianką, kolejne miejsca zajmują Naprzód Brwinów, Przyszłość Włochy i Teresin.

(js)