28 marca 2017

W okręgówkach nareszcie wiosna

Mazowieckie ligi okręgowe rozkręcają się na dobre; rozegrano już dwie  kolejki rundy wiosennej. Do startu szykują się jedynie w Okręgu Płockim, gdzie pierwsze gwizdki rozlegną się w weekend primaaprilisowy.

 Tegoroczny sezon reformy ligowej dyktuje szczególne warunki dla uczestniczacych w rozgrywkach drużyn; do czwartej ligi awansują tylko mistrzzowie okręgówek. Na dole zaś dla niejednych, dziś jeszcze spokojnych zespołów, sytuacja może okazać się dramatyczna…

 W grupie warszawskiej I prowadzące Marcovia (39 pkt.) i Drukarz (37 pkt.) solidarnie wygrały po dwa mecze, natomiast nie do pozazdroszczenia jest sytuacja ostatniej drużyny w tabeli, Sokoła Celestynów, który zgromadził zaledwie 4 punkty, a ostatni ligowy mecz wygrał …13 sierpnia ubiegłego roku, na otwarcie sezonu…

  W grupie II na czele Perła Złotokłos, Piast Piastów (po 40 pkt.) oraz LKS Chlebnia (37 pkt.) grają w kratkę. Ale tej wiosny, jak na razie „średniak” w tabeli, Przyszłość Włochy zadziwia skutecznością, zdobywając w dwóch wiosennych meczach komplet punktów, odprawiając w ubiegły weekend aspirujący do czołówki Naprzód Brwinów aż 6:1!

  W grupie siedleckiej Hutnik Huta Czechy, po dwóch zwycięstwach dopadł lidera, Naprzód Skórzec, który ma jednak jeden mecz mniej, za sprawą wiosennych kłopotów boiskowych. Na dole tabeli „czerwona latarnia” Tęcza Stanisławów, jeszcze bez zwycięstwa w sezonie.

  W radomskiej Campeon lidze samotnym liderem jest LKS Jedlińsk, z sześciopunktową przewagą nad rywalami i jednym meczem mniej.

  Na północy Mazowsza w okręgu ciechanowsko-ostrołęckim progres Korony Ostrołęka (42 pkt.) i wyraźna przewaga nad Nadnarwianką Pułtusk (36 pkt.). Na dole tabeli czekamy, aż obudzi się diabeł w Borucie Kuczbork, mającej mizerny czteropunktowy dorobek i bramkowy bilans 8:52!

  W okręgu płockim 14-zespołowa liga rusza 1 kwietnia; na czele tabeli Mazur Gostynin (32 pkt.) z niewielką przewagą nad pozostałymi zespołami.

(js)