19 grudnia 2018

Wychowankowie domów dziecka – trenerami piłkarskimi!

 Tegoroczny grudzień to czas imponującego finiszu sztabu szkoleniowego Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Po niezwykle udanej konferencji szkoleniowej na Bemowie i spektakularnych prezentacjach dydaktycznych dla trenerów na Śląsku, tym razem sfinalizowano niezwykle cenną, ogólnopolską akcję, dla wychowanków domów dziecka.

  Trwający niemal pół roku projekt skierowany był w stronę wychowanków domów dziecka, a jego siłę napędową stanowi Sylwester Trześniewski, prezes Fundacji „Nadzieja na Mundial”. Stowarzyszenie (wcześniej jako „Nadzieja na Euro”) powstało, by pomóc dzieciom z domów dziecka w realizacji ich planów, jako jedna z niewielu szans zrealizowania ich najskrytszych marzeń i możliwości lepszego startu w dorosłe życie. Pomysł wyszkolenia wychowanków domów dziecka na trenerów piłkarskich to jeden z elementów projektu „Obudź marzenia”.  

    19 grudnia 2018 roku spełniły się marzenia dla pierwszej grupy dziewcząt i chłopców z domów dziecka z całej Polski, kiedy to za sprawą sztabu szkoleniowego Mazowieckiego ZPN zostały sfinalizowane kursy trenerskie : „ UEFA Grassroots C” dla 17 osób -dorosłych już wychowanków, dających licencję na pracę z dziećmi do lat 12 oraz kurs Pro Junior Coach, uprawniający 24 zawodników, którzy ukończyli szesnaście lat, do tzw. pierwszego kroku trenerskiego.

   To ważny element pracy mazowieckiego Wydziału Szkolenia; trenerzy-edukatorzy Marcin Sasal i Artur Kolator mogą mieć uzasadnione powody do dumy!

(js)

 

 (na zdjęciu od lewej: Sylwester Trześniewski, Zdzisław Łazarczyk, absolwentka kursu i Marcin Sasal)