26 kwietnia 2018

Wyłoniono mazowieckich finalistów

 Znamy finalistów szczebla wojewódzkiego eliminacji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, którzy reprezentować będą Mazowsze podczas wielkiego finału, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

  W podgarwolińskim Miętnem, pod kierownictwem koordynatora projektu z ramienia MZPN, Arkadiusza Szulca, z udziałem kilkudziesięciu drużyn rozegrany został decydujący turniej w kategoriach U-8, U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców. O ile w najstarszej nie było niespodzianki, bo triumfowały złote drużyny z ubiegłego roku : dziewczęta z Ząbek i chłopcy z bemowskiego UKS Iżyk, o tyle w młodszych zanotowaliśmy ich kilka.

  Wielkim sukcesem okazał się występ zespołów Varsovii, które brylowały we wszystkich kategoriach; wygrywając obu konkurencjach U-10, drugie miejsce zdobyły dziewczęta w U-12, a w najmłodszych stawały na podium. Marka następców Roberta Lewandowskiego zobowiązuje, ale jest to także wyraźny sygnał dobrej pracy w klubie, gdzie zaczynał karierę nasz najlepszy piłkarz. Dzieci z Międzyparkowej otrzymały w Miętnem także kilka indywidualnych nagród – Paulina Ramza została najlepszą bramkarką U-12 a Kaja Sidor w U-8, Marcel Grzejda bramkarzem U-10, zaś Olaf Szczęsny U-8. Gabriela Jankiewicz natomiast zdobyła najwięcej bramek w turnieju U-10, w którym okrzyknięto ją najlepszą zawodniczką.

  Trofeum najlepszych graczy w kategorii trafiło także do innych zespołów : w U-12 wybrano Mateusza Cichockiego z UKS Iżyk i Aleksandrę Gusz z PSP Wola Solecka, głównej sprawczyni wyeliminowania z turnieju faworytek z warszawskiej Pragi. W U-10 najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Przybylińskiego z SP 23 Płock, a u najmłodszych Igę Perkowską z UKS SP 11 Ursus i Krzysztofa Imperta z Talentu Warszawa.

   Były też wyróżnienia szczególne, tzw. zielone kartki fair play; otrzymał je Marceli Żek z Varsovii za postawę na boisku, oraz Agata Koprowicz z Fundacji Legia Soccer Schools za krzewienie wartości fair play w gronie swych podopiecznych.

   Teraz oczy obserwatorów skierowane będą 2 maja br. na murawę Stadionu Narodowego, gdzie Ząbkovia i UKS Iżyk bronić będą tytułów, a obok nich do walki o Puchar Tymbarku staną dwa zespoły Varsovii. Powodzenia !!!

(js)