9 kwietnia 2017

XVII edycja Tymbarku na Mazowszu

Znamy mazowieckich finalistów XVII edycji Turnieju „Podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

 W rywalizacji dziewcząt w kategorii U-8 najlepsze okazały się najmłodsze piłkarki z wilanowskiej Diamonds Academy, pokonując 3:0 najgroźniejsze rywalki z Ząbkovii. W kategorii U-10 ich starsze koleżanki musiały uznać wyższość rywalek z Varsovii Girls, ulegając 0:3. W najstarszej grupie U-12 zwyciężyły dziewczęta Ząbkovii, wygrywając w finale z rówieśniczkami z MUKS Praga 4:0.

  W rozgrywkach chłopców w grupie najmłodszych rewelacją okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Brzeziny, wygrywając w finale 3:1 z UKS Irzyk, młodzi piłkarze z Halinowa w całym turnieju stracili tylko trzy bramki… Niepowodzenie młodszych kolegów powetowali chłopcy z warszawskiego Bemowa w kategorii U-10; UKS Irzyk w finale rozbił rówieśników z warszawskiej SP 321 aż 7:0! Zacięty finał zanotowaliśmy w kategorii najstarszej U-12, w której piłkarze ze SP 22 z Płocka wygrali 2:1 z rywalami ze SP 1 Marki.

  Zwycięzcy wystąpią w turnieju międzywojewódzkim, z którego po dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii zagrają w centralnych finałach na Stadionie Narodowym, które poprzedzą finał piłkarskiego Pucharu Polski.

(js)

Na zdjęciu : zwycięska ekipa SP Brzeziny