12 marca 2018

Ząbkovia Cup 2018

 Dziewczęta z kilkunastu klubów, także i spoza Mazowsza, rywalizowały w dorocznym Turnieju Ząbkovia Cup w najmłodszych kategoriach wiekowych. Turniej objęty był patronatem Burmistrza Miasta Ząbki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  W grupie rocznika 2005 bezkonkurencyjne były piłkarki Ząbkovii, które w finale pokonały zespół Tęczy Bydgoszcz 7:3, a miały w tym swój duży udział Nikola Krasieńko – najskuteczniejsza napastniczka i Patrycja Kozarzewska, obrana najlepszą zawodniczka turnieju w tej kategorii. Trzecie miejsce zajęła drużyna Olimpii Szczecin, nieznacznie pokonując w półfinale 1:0 AZS UW Warszawa.

Bydgoszczanki zrewanżowały się w młodszej kategorii r. 2006, które w ogólnym rozrachunku okazały się najlepsze w tej grupie wiekowej  Gospodyniom pozostało cieszyć się z tytułów najlepszej bramkarki – Karolina Komar i najlepszej zawodniczki – Zuzanna Pietrasik.

   W grupie najmłodszych o zwycięstwie w finale zadecydowały dopiero rzuty karne, w których po remisie 3:3 lepsze od ząbkowianek okazała się drużyna ich koleżanek z Varsovii Girls, w której najskuteczniejszą była Gabrysia Jankiewicz,

(js)