19 maja 2017

Zagrali dla „Lali” !

 Piotr Barchwic, "Lala", jeden z najlepszych piłkarzy w historii warszawskiego Hutnika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej; chodzi o zdrowie jego najbliższych…

 Stara warszawska brać piłkarska z czasów wielkiego Hutnika (wygrywał nawet z Lechem Poznań w Pucharze Polski), na zew swego kapitana – Tomasza Smorągiewicza solidarnie stawiła się w sobotę 20 maja na bielańskim stadionie przy Marymonckiej 42, gdzie tuż po ligowym spotkaniu Hutnika z Pogonią Grodzisk Maz. zostal rozegrany mecz charytatywny oldboyów :„Tamtej drużyny” Hutnika z okazyjnie zorganizowanym przez byłego bramkarza, Tomasza Lecha, zespołem „Oldboye Legii i przyjaciele”.

W spotkaniu zorganizowanym w tym jakże szczytnym celu, hutnicy zmierzyli się z oldbojami Legii. Rywale stawili się także w bardzo silnym składzie, nie zabrakło reprezentantów Polski z Dariuszem Dziekanowskim, Markiem Jóźwiakiem czy Piotrem Świerczewskim. Po wyrównanej grze Legia wygrała 5:3. Dla piłkarzy z Bielan bramki strzelili: Paweł Przewdziecki, Marcin Więckowski oraz Piotr Barchwic, a dla legionistów: Marcin Korkuć 2, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Rymbiewski i Mirosław Śliwowski. Wynik tego meczu nie był jednak tym razem najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim pamięć i wsparcie dla przyjaciela.
Hutnik: Grzegorz Choroś, Michał Choroś – Mariusz Liszewski, Tomasz Smorągiewicz, Marcin Włódarczyk, Andrzej Greloch, Waldemar Koc, Jarosław Bober – Piotr Barchwic, Ireneusz Calski, Dariusz Rembisz, Artur Piłat, Marcin Przybyliński – Marcin Więckowski, Paweł Przewdziecki a także nie grający, ale wspierający Krzysztof Cuch, Paweł Aleksandrowicz, Marek Plichta oraz wielu innych.
Legia i przyjaciele: Tomasz Lech, Adam Woźnicki – Marek Jóźwiak, Robert Stawicki, Jarek Kalinowski, Marek Bystros – Dariusz Gostyński, Tomasz Sokołowski, Piotr Świerczewski, Dariusz Krajewski – Dariusz Dziekanowski, Marcin Korkuć, Sebastian Rymbiewski, Mirosław Śliwowski.
   W czasie meczu przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na koszty leczenia rodziny Piotra Barchwica (oficjalnie zarejestrowana w MSWiA nr. 2017/2068/KS).

  Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wsparł tę akcję, pokrywając koszt najmu stadionu, na co nie było stać jego zarządcy, „Aktywnej Warszawy” (dawny bielański OSiR).

Na przyjaciół zawsze można liczyć !

(js)(mf)