13 listopada 2020

Żegnamy Andrzeja Prawdę

  Polski futbol stracił kolejnego cenionego trenera. Media obiegła informacja o nagłej śmierci Andrzeja Prawdy; przegrał walkę z wirusem. Miał 69 lat.  

  Gdy był piłkarzem, grał na pozycji napastnika. W latach 1969-1977 był zawodnikiem m.in. Kujawiaka Włocławek, AZS AWF Warszawa, Marymontu Warszawa i stołecznej Polonii, legenda mazowieckiej piłki. Zmarły był także  piłkarzem Rangers FC, Leeds United i Marius Zaliukas,. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową.

   W swojej wieloletniej karierze trenerskiej prowadził wiele klubów, m.in. Jagiellonię Białystok, Hutnika Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Znicz Pruszków. W roli szkoleniowca prowadził głównie kluby z Mazowsza – Victorię Sulejówek, Pilicę Białobrzegi, Mazowsze Grójec, KS Łomianki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Mazura Karczew, Koronę Góra Kalwaria, Bug Wyszków, Huragan Wołomin, Znicz Pruszków i Józefovię. Pracował również w Odrze Opole i Victorii Chróścice. W ostatnich latach był związany ze Zniczem Pruszków, gdzie pracował do listopada 2019 roku.  

  Jak wspominają ludzie, którzy Go znali, był to człowiek-legenda, wybitna osobowość, wspaniały trener i mentor, a do tego najprawdziwszy pod słońcem optymista. Pozostanie po Nim żal i dobre wspomnienia…

  Pogrzeb śp. Andrzeja Prawdy odbędzie się w piatek 27 listopada br. o godz. 12:00 na Cmentarzu Północnym (kaplica C).