25 maja 2024

Znamy zwycięzców Mazowieckiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!

Znamy zwycięzców Mazowieckiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku! Radom, Płońsk, Warszawa, Nadarzyn, Ząbki – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Mazowieckiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Miętnem przystąpiło aż 140 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

Radom, Płońsk, Warszawa, Nadarzyn, Ząbki – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Mazowieckiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Miętnem przystąpiło aż 140 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

20 i 21 maja zespoły z całego województwa mazowieckiego rywalizowały w Miętnem o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło140 zespołów w trzech kategoriach wiekowych –
U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. W kategorii U-12 chłopców najlepsza była drużyna „Liski Radom” ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Radomiu, która w finale pokonała w karnych zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim. – Jesteśmy dumni z awansu do Finału Ogólnopolskiego, ponieważ reprezentujemy małą szkołę, która niedawno walczyła o przetrwanie. Jest to pierwszy taki sukces naszej szkoły, dlatego mamy nadzieję, że w Warszawie godnie zaprezentujemy nasz region. Wierzę, że zdrowie i dyspozycja dnia nam dopiszą. Teraz uczniowie będą się przygotowywali na naszym szkolnym Orliku oraz podczas klubowych treningów. W każdym meczu damy z siebie 100 proc. – mówi Mariusz Lis, trener drużyny „Liski Radom” ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Radomiu. W kategorii U-8 zwyciężył zespół „Apacze” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach, natomiast w kategorii U-10 – „Traktorki” ze Szkoły Podstawowej nr 381 w Warszawie.

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny „Talent Warszawa” ze Szkoły Podstawowej nr 377 w Warszawie (U-8), zespół ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie (U-10) oraz ze Szkoły Podstawowej w Płońsku. – Nasza drużyna ma dość duże doświadczenie w Pucharze Tymbarku. W tamtym roku aż 5 zawodniczek z obecnego składu wywalczyło 3. miejsce w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Do tegorocznej edycji przygotowywaliśmy się na naszym szkolnym Orliku, by jak najlepiej zaprezentować się podczas rozgrywek. Jak pokazują wyniki naszych meczów – było warto. Pewnie awansowaliśmy do Finału Ogólnopolskiego, w którym będziemy walczyli o grę na PGE Narodowym – mówi Paweł Milankiewicz, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie. – Na szczególne wyróżnienie w naszym zespole zasługuje Julia Milankiewicz, która po raz trzeci z rzędu została najlepszą strzelczynią etapu wojewódzkiego. W tym roku strzeliła aż 60 bramek! Nie bez znaczenia jest również nasza obrona, w której czujemy się pewnie dzięki świetnej dyspozycji Aleksandry Ruszczyk, biorącej udział w turnieju wojewódzkim również po raz trzeci – dodaje. 

GALERIA ZDJĘĆ Z MAZOWIECKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

WYNIKI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Z Orlika na stadion!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

– Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.    

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie mazowieckim jest Kompania Dystrybucyjna.

PODSUMOWANIE MAZOWIECKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW: 1. miejsce – Liski Radom (SP 30 w Radomiu) 2. miejsce – SP 6 w Mińsku Mazowieckim 3. miejsce – SP w Kałuszynie  Najlepszy zawodnik: Mikołaj Komorowski (SP 6 w Mińsku Mazowieckim) Król strzelców: Marcel Bujwidz (Liski Radom z SP 30 w Radomiu) Najlepszy bramkarz: Dominik Abramowski (SP w Kałuszynie)KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK: 1. miejsce – SP 2 w Płońsku 2. miejsce – Sokoły Przytyk (SP w Przytyku)       3. miejsce – Naprzód Skórzec (ZSP w Skórcu)      Najlepsza zawodniczka: Aleksandra Bugajewska (SP 2 wPłońsku) Królowa strzelców: Amelia Świątkowska (Sokoły Przytyk z SP w Przytyku) Najlepsza bramkarka: Blanka Mędza (Naprzód Skórzec z ZSP w Skórcu) 
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW: 1. miejsce – Traktorki (SP nr 381 w Warszawie) 2. miejsce – DwaCzternaście Żyrardów (SP 3 w Żyrardowie) 3. miejsce – Kusy Łomianki (SP 3 w Łomiankach)  Najlepszy zawodnik: Tymur Skrzypko (DwaCzternaście Żyrardów z SP 3 w Żyrardowie) Król strzelców: Bruno Juszczyk (Traktorki z SP nr 381 w Warszawie) Najlepszy bramkarz:Franciszek Pieńkowski (Kusy Łomianki z SP 3 w Łomiankach)KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK: 1. miejsce – SP wNadarzynie 2. miejsce – Kręgi Okrzei (SP w Okrzei) 3. miejsce – Czwórka Otwock (SP 4 w Otwocku)   Najlepsza zawodniczka: Karolina Leszko (Czwórka Otwock z SP 4 w Otwocku) Królowa strzelców: Julia Milankiewicz (SP wNadarzynie) Najlepsza bramkarka: Karolina Kozon (Kręgi Okrzei z SP w Okrzei)
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW: 1. miejsce – Apacze (SP 1 w Ząbkach) 2. miejsce – Victoria Zerzeń (SP 109 w Warszawie) 3. miejsce – ZSP 1 w Mińsku Mazowieckim   Najlepszy zawodnik: Karol Legut (Victoria Zerzeń z SP 109 w Warszawie) Król strzelców: Alan Krupiński (Apacze z SP 1 w Ząbkach) Najlepszy bramkarz: Ignacy Pawlak (SP 5w Grodzisku Mazowieckim)KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK: 1. miejsce – Talent Warszawa (SP 377 w Warszawie)     2. miejsce – SP w Izabelinie 3. miejsce – Sokoły Ulasek (SP w Ulasku)   Najlepsza zawodniczka: Apolonia Kunert (SP w Izabelinie) Królowa strzelców: Hanna Kovaliova (Talent Warszawa z SP 377 w Warszawie) Najlepsza bramkarka: Maja Wasik (Sokoły Ulasek z SP w Ulasku)

***

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

KONTAKT DLA MEDIÓW DOT. PUCHARU TYMBARKU

Patrycja Maciąg – Polski Związek Piłki Nożnej
Specjalistka ds. promocji i komunikacji turniejów amatorskich
Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)
E: patrycja.maciag@pzpn.pl 

T: +48 510 262 670

Daniel Karaś – Grupa Maspex/Tymbark
Manager ds. CSR

E: d.karas@maspex.com
T: +48 502 195 114