20 lutego 2017

Akademicy z UW walczą o 1/4 PP w futsalu

 Halowa piłka nożna zdobywa na Mazowszu coraz większą popularność. W poprzednim sezonie w futsalowym Pucharze Polski dobrze radziły sobie warszawskie drużyny akademickie.  Męski team AZS AWF Warszawa dotarł w ub.r. do 1/16 centralnych rozgrywek, przegrywając dopiero z utytułowaną ekstraklasową drużyną Piasta Gliwice. Na tym etapie zakończył…

 Halowa piłka nożna zdobywa na Mazowszu coraz większą popularność. W poprzednim sezonie w futsalowym Pucharze Polski dobrze radziły sobie warszawskie drużyny akademickie.

 Męski team AZS AWF Warszawa dotarł w ub.r. do 1/16 centralnych rozgrywek, przegrywając dopiero z utytułowaną ekstraklasową drużyną Piasta Gliwice. Na tym etapie zakończył także zmagania AZS UW Warszawa. Tym razem drużyna uniwersytecka znalazła się już w 1/8 pucharowych gier i w meczu o ćwierćfinał zmierzy się 25 lutego br. z zespołem mistrza Polski, Gatta Zduńska Wola.

 W 1/16 HPP w derbach Mazowsza, rewelacyjny amatorski zespół grający pod nazwą Stan Ogórki Karczew, dopiero w końcówce nie sprostał pierwszoligowcom, przegrywając 3-5 (2:3). Gole w tym meczu strzelali – Marcin Makulec (6), Mateusz Zieliński 2 (15, 38) – Duarte Araujo (8), Bartosz Burzyński (11), Grzegorz Och (15), Radosław Marcinkowski 2 (40, 40).

Wcześniej w 1/32 „Ogórki” pokonały lidera grupy północnej I ligi futsalowej MOKS Słoneczny Stok Białystok 9-4, a AZS UW po rzutach karnych wyeliminował inny białostocki pierwszoligowy zespół – Elhurt-Elmet Helios.   W regulaminowym czasie i po dogrywce był remis 3:3. Rzuty karne lepiej egzekwowali warszawianie wygrywając 3-1.

(js)