14 lutego 2017

Akademiczki z UW najlepsze w futsalowych MMP !

 Niemal niezauważenie w połowie stycznia br. przeszedł turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18-tu, który odbył się w Brodnicy.   Wzięły w nim udział m.in. dziewczęta z AZS UW Warszawa, które  w drodze do centralnego finału były bezapelacyjnie najlepsze, pozostawiając w tyle…

 Niemal niezauważenie w połowie stycznia br. przeszedł turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18-tu, który odbył się w Brodnicy.

  Wzięły w nim udział m.in. dziewczęta z AZS UW Warszawa, które  w drodze do centralnego finału były bezapelacyjnie najlepsze, pozostawiając w tyle utytułowane ekipy Gola Częstochowa czy MUKS Praga Warszawa, awansując bez straty punktów i bramek. W zeszłym roku na MMP U18 w Siemiatyczac Akademiczki rozpaczały, odpadając w ćwierćfinale po serii rzutów karnych. W tym roku, napisały piękną historię naszego klubu, zdobywając złoty medal !

 Turniej finałowy Akademiczki rozpoczęły od wygrania rywalizacji w grupie C i zwycięstw 3:1 z Tarnovią  i 2:1 z ekipą Rolnika Biedrzychowice Głogówek. W ćwierćfinale zwycięstwo 4:0 z Wandą Kraków, by w półfinałowym pojedynku pokonać broniący tytułu mistrzowskiego Rekord Bielsko-Biała dopiero w 7 serii rzutów karnych!!! Kapitalną postawą wykazały się Natalia Kieszkowska (obroniła 2 rzuty karne) oraz kapitan zespołu Katarzyna Włodarczyk, która po pierwszym przestrzelonym karnym pewnie egzekwowała 3 rzuty karne z rzędu!!!

 Mecz finałowy z gospodarzem turnieju – Unifreeze Górzno był bardzo wyrównany, jednak akademiczki wykazały się większą determinacją. Choć przegrywały już 0:1, potrafiły doprowadzić do wyrównania po golu Katarzyny Włodarczyk, a na 25 sekund przed końcem objąć prowadzenie po trafieniu Julii Przybyłkowicz. 2:1 i warszawianki mogły cieszyć się z pierwszego w historii medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski –pierwszego i od razu złotego! Ta historia na pewno będzie miała ciąg dalszy…
Trzon zespołu stanowiły wychowanki AZS Uniwersytetu Warszawskiego, dla których był to trzeci turniej rangi mistrzowskiej. W sezonie 2014/2015 zajęły V miejsce w MMP U16. W sezonie 2015/2016 ponownie zajęły V miejsce, ale tym razem w kategorii  U 18 w Siemiatyczach. Po tamtym turnieju drużyna dojrzała, a skład został uzupełniony o „brakujące ogniwa”. Cel został zrealizowany, a trenerki: Marta WalczakiMaria Wąsowska potrafiły spełnić marzenia swoich zawodniczek…  (js)

Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Natalię Kieszkowską, wychowankę czwartoligowego FUKS Pułtusk; to dzięki jej fantastycznym interwencjom Akademiczki zagrały o złoto!