28 lutego 2021

AZS UW Wilanów jak burza

 Świetnie w rozgrywkach futsalu radzi sobie AZS UW Wilanów, który w Pucharze Polski awansował już do ćwierćfinału.

  W 1/16 Akademicy pokonali na wyjeździe KKF Konin 5:3, a w 1/8 u siebie MOKS Słoneczny Stok Białystok również 5:3. W ekstraklasie podopieczni trenera Macieja Karczyńskiego też spisują się znakomicie. Zremisowali z doświadczonymi drużynami Orła Jelcz-Laskowice 2:2, Clearexu Chorzów 4:4, Red Dragons Pniewy 2:2 i pokonali GSF Gliwice 5:3.

  W I lidze Legia Warszawa wygrała na swoim terenie z Futsalem Szczecin 7:4 i z Futbalo Białystok 7:2, a na wyjeździe zremisowała z Futsalem Oborniki 1:1 oraz uległa BestDrive Piła 3:8. Legioniści zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą tylko dwa punkty do lidera AZS-u UG Gdańsk. Victoria Sulejówek zaczęła nieźle, remisując z zespołem z Piły 4:4, ale potem przegrała z: We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2:6, UMKS-em Zgierz 5:8 oraz TAF-em Toruń 2:6.

  W II lidze rozgrywki powinny już się zakończyć, ale ze względu na styczniowy lockdown do rozegrania są jeszcze cztery kolejki. Po dziesięciu, w tabeli prowadzi Podkowa Teqball Club przed Zdrowiem Garwolin oraz AZS-em AWF Warszawa.

 

(mf)